Noc Bibliotek w Naszej szkole z Weroniką Górską - Nowiny Zabrzańskie

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj pliki Cookies
Więcej informacji

Noc Bibliotek w Naszej szkole z Weroniką Górską

Weronika Górska, poetka i pisarka, autorka książki „O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii” będzie gościem spotkania w Naszej Szkole, przy ul. Zwrotniczej. Odbędzie się ono w piątek, 8 czerwca, o godz. 18.00.  Dowiemy się, jak powstawał tekst, jak przygotować się na wycieczkę, co warto ze sobą wziąć i na co trzeba zwrócić uwagę, by wrócić bezpiecznie do domu. Wszystko w ramach akcji Noc Bibliotek.

O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii

 

Podobno góry niczego nie zdobywają, tylko są zdobywane.

Podobno góry nie ruszają się z miejsca, tylko są miejscem, które można odwiedzić lub nie.

Podobno góry zostały dożywotnio skazane na towarzystwo najbliższych krewnych, nawet gdy ci patrzą na nie z góry.

Mała Czantoria odkrywa w sobie jednak zew ruchów górotwórczych i wyrusza w świat. Marzy o poznaniu Łysej Góry, Tatr, Olimpu, Wezuwiusza i oczywiście Alp. Chętnie wykąpałaby się też w oceanie, bo deszcze nie wydają jej się do końca higieniczne. Nie jest pewna swojej kondycji, jako że od dwudziestu milionów lat nie opuszczała rodzinnego domu w Beskidach, lecz mimo to próbuje.

Wyrusz w drogę razem z nią, bez względu na to, czy masz siedem, czterdzieści, czy dziewięćdziesiąt siedem lat. Przygotuj się zarówno na olśnienia, jak i na rozczarowania – one też są potrzebne, bo uczynią cię silniejszym. Poznaj dzięki tej podróży świat i samego siebie, a potem wróć do domu odmieniony!

Książka ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Stapis (www.stapis.com.pl)

O autorce

Weronika Górska – chorzowianka z korzeniami u stóp Czantorii, zakochana w książkach, zalubiana w Tatrach, bieganiu i rowerze. Kiedyś pisała wiersze (wydała tomik poetycki Rozsznurowywanie) oraz recenzje książek i filmów, teraz jest redaktorką i ghost-writerką (m. in. opracowała biografię Aleksandra Doby Na fali i pod prąd). Wielbicielka wegańskiej kuchni, metalu i punk rocka.


Wstecz

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarzCurrent month ye@r day *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud