Co się stało w Górniku Zabrze? Koniec współpracy!

górnik zabrze

Prezes Górnika Zabrze — Arkadiusz Szymanek — w najbliższych dniach pożegna się z Górnikiem. Według nieoficjalnych źródeł wiadomo, że chodzi o wyczerpanie możliwości współpracy z Urzędem Miasta. O co chodzi w tej całej sprawie?

Od wczoraj możemy zaobserwować dość nerwową sytuację z Górnik Zabrze. Co prawda,  prezes Arkadiusz Szymaniak ma kontrakt do końca sezonu, ale nieoficjalne źródła podają, że nie zostanie on przedłużony.  Czy to już ostateczna decyzja? Zdaje się, że są pewne rozbieżności w tej sprawie.

 

 

Przypominamy, że 31 stycznia 2022 roku, Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Górnika Zabrze, Arkadiusza Szymanka. Prezes Szymanek jest wykładowcą akademickim, profesorem Politechniki Częstochowskiej, członkiem Prezydium Podokręgu Częstochowa oraz zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

– Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Nadzorczej i właścicielowi Górnika za powołanie na tą zaszczytną funkcję. Górnik Zabrze to wielka historia i odpowiedzialność. Będę starał się spełnić oczekiwania wszystkich Państwa zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym – mówił wówczas w dniu nominacji nowy Prezes Górnika.

 

My czekamy na oficjalne stanowisko i mamy nadzieję, że rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta, a Prezesem Górnika okażą się owocne. Trzymamy kciuki!

 

One thought on “Co się stało w Górniku Zabrze? Koniec współpracy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rowerem przez….. Zabrze!

Rowery miejskie cieszą się coraz większą popularnością i są dostępne niemal we wszystkich miastach w Polsce.  W Zabrzu działają od kilku lat i cieszą się sporym powodzeniem.   W ubiegłych latach – jak mówi Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik – „Mieszkańcy potwierdzili (….), że preferują aktywny wypoczynek. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w tym sezonie do dyspozycji […]

Read More

Znamy nazwisko nowego trenera Górnika Zabrze!

Nowym trenerem Górnika Zabrze będzie Bartosch Gaul. 21 czerwca, tj. wczoraj, określone zostały  ostatnie szczegóły kontraktu nowego szkoleniowca i właśnie dziś władze drużyny zamierzają podać te informacje oficjalnie. Gaul był jednym z kilku zagranicznych szkoleniowców kandydujących do objęcia schedy po Janie Urbanie.  Oprócz niego był jeszcze Niemiec Mirko Slomka (okazał się zbyt drogi) oraz Słowak Michal […]

Read More

Nazwisko nowego trenera Górnika Zabrze

Jana Urbana zwolniono z Górnika Zabrze w miniony wtorek. Poszukiwania jego zastępcy dobiegają końca i prawdopodobnie dziś (w poniedziałek) albo we wtorek poznany nazwisko nowego następcy. Prezes Górnika komentuje obecną sytuację i poszukiwania kandydata w następujący sposób: „Kandydatów było wielu. Znaczna część zgłosiła się zresztą sama. Zostało nam na liście kilka nazwisk o różnych narodowościach. […]

Read More