Dobre wieści dla rowerzystów – nowa ścieżka rowerowa

ścieżka rowerowa zabrze

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy doceniają plusy przemieszczania się po mieście na rowerze! Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ul. Ofiar Katynia jest już otwarta. W miniony piątek nastąpiło oficjalnie otwarcie trasy. To nie lada gratka dla miłośników rowerów! 

Początek ścieżki rowerowej zaprojektowano jako włączenie w istniejący ciąg rowerowy na działce drogowej w odległości około 63 m od istniejącego przepustu pod ulicą Ofiar Katynia.

Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników, na całym przebiegu ścieżki, zaprojektowano również oświetlenie uliczne.

Zdaniem Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu, ścieżka ta ma pełnić przede wszystkim funkcje sportowo-rekreacyjną oraz – jak podaje Zarząd – Będzie również spełniać funkcję komunikacyjną związaną z połączeniem rowerowym dzielnic Mikulczyce i Rokitnica i równocześnie obsługiwać komunikacyjnie rozwijające się gospodarczo tereny przyległej Strefy Ekonomicznej KSSE Zabrze. 

Warto również nadmienić, że wzdłuż całego odcinka posadzono liczne drzewa i krzewy. Cała inwestycja kosztowała łącznie ponad milion 300 tysięcy złotych.

Wszystkim osobom, które dysponują rowerem i korzystają z niego na co dzień życzymy miłych wycieczek i do zobaczenia na trasie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

„Dzień Pszczół” w ogrodzie botanicznym w Zabrzu

W niedzielę 07.08.2022 zapraszamy do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu na „Dzień Pszczół”. W ramach wydarzenia odbędą się wystawy oraz wiele ciekawych paneli z prelekcjami pszczelarzy. W programie wydarzenia znajdą się spotkania z ekspertami w dziedzinie pszczół i pszczelarstwa oraz warsztaty interesujące zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych pasjonatów pszczelego świata. Impreza rozpocznie się […]

Read More

Zenon Martyniuk i inne gwiazdy sceny muzycznej w Zabrzu

17 lipca w Zabrzu rozpocznie się cykl letnich koncertów organizowanych w ramach Zabrze Summer Festival. Koncerty będą odbywać się w sercu miasta, tj. na parkingu Centrum Handlowego Platan. Gwiazdą pierwszego będzie Zenon Martyniuk – znany wszystkim ze swoich przebojów. 22 lipca na scenie wystąpi Michał Wiśniewski, który z zespołem „Ich Troje” wypromował wiele przebojów, m.in.: „A wszystko […]

Read More

Wakacje w Miejskim Ośrodku Kultury – plany na lipiec

Miasto Zabrze przygotowało szeroką ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych i edukacyjnych, z których skorzystać mogą wszyscy, którzy spędzają wakacje w mieście.   7 lipca MOK zaprasza na warsztaty tworzenia biżuterii z drutu aluminiowego. 12 lipca w zabrzańskim MOK odbędą się warsztaty tworzenia ekotoreb. Dzięki pracy z szablonami na tych zajęciach poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci. […]

Read More