Napisane przez 11:00 am Górnik Zabrze, Ważne w mieście • One Comment

Górnik Zabrze – Legia Warszawa – Kontrowersyjna decyzja sędziego – wynik

gornik-zabrze-legia-warszawa-kontrowersje

Mimo prowadzenia 2-0 Górnik Zabrze zremisował ostatecznie z Legią  Warszawa 2:2. Przedstawiamy tutaj podsumowanie gry na Łazienkowskiej, w której nie brakowało kontrowersji.

Wczoraj, czyli 19 sierpnia 2022 o godzinie 20:30 rozegrał się mecz 6 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie Górnika z Legią zakończyło się w atmosferze wielkiego zamieszania. Wszystko dzięki kontrowersyjnej decyzji sędziego, która ułatwiła warszawskiemu klubowi drogę do remisu. Może popełniono błąd? Kibice Górnika Zabrze nie mogą pogodzić się z decyzją sędziego.

Chodzi dokładnie o sytuację w 83 minucie. Podczas wykonywania rzutu rożnego przez Legię, nagle upadł Artur Jędrzejczyk, rzekomo uderzony przez Richarda Jensena, który starał się kryć Jędrzejczyka. Sytuacja zdaje się być absurdalna gdy przyjrzymy się jak wyglądała z różnych perspektyw w zwolnionym tempie.

Absurd sytuacji polega na decyzji sędziego, który postanowił przyznać rzut karny dla Legii Warszawa, a Jensena ukarać już drugą żółtą kartką, czyli w konsekwencji czerwoną. Sytuacja wydaje się być tym bardziej dziwna dziwna, ponieważ sędzia polegał na analizie VAR przy podjęciu tej kontrowersyjnej decyzji. Finał był taki, że karny wykorzystał Josue zdobywając pierwszą bramkę dla swojego klubu, a z boiska zszedł Jensen i Górnik grał już w osłabionym składzie. Niespełna 10 minut później, a doliczonym czasie, a dokładnie 92 minucie Lindsay Rose zdobył drugą bramkę dla Legii Warszawa ustanawiając na koniec wynik meczu 2:2.

Odczucia mogą być różne, natomiast naszym okiem uderzenie absolutnie nie było zamierzone. Dodatkowo można zauważyć, że o ile Jensen wziął zamach ręką, to miał odwróconą głowę w innym kierunku. Wyraźny jest też odruch – gdy tylko Jensen dotknął Jędrzejczyka odsunął szybko rękę. Jednak samą ocenę sytuacji pozostawiamy Wam.