Kibice Górnika przeciwko prezydent Zabrza Mańce Szulik „Koniec polityki w Górniku!”

torcida górnika zabrze

Kibice Górnika Zabrze z Torcidy mieli podczas meczu z Cracovią transparenty wyrażające niezadowolenie z władz miasta.Torcida opublikowała oświadczenie wyjaśniające przyczynę, a teraz zabrzańska prezydent Mańka-Szulik odniósła się do tych kwestii w rozmowie z oficjalną stroną Górnika.

Oto oficjalny komunikat pochodzący z mediów społecznościowych Torcidy:

Odnośnie ostatniego meczu i transparentów, które się na nim pojawiły. Kilka słów wyjaśnienia od nas:
Przez długie lata zarzucano nam układanie się z magistratem i czerpanie finansowych korzyści kosztem Klubu Sportowego Górnik Zabrze.
Dotychczasowe działania zawsze były kierowane w stronę rozwoju klubu, a wspólnym mianownikiem zawsze było dobro Górnika. Dlatego też wspieraliśmy każdy projekt, w którym zapewniano nas, że ma na celu wyprowadzenie ukochanego Górnika na odpowiednie tory (gwarantując w przyszłości sportowy sukces i stabilizację finansową).
Biorąc pod uwagę, jak to się wszystko potoczyło i widząc realną alternatywę, możemy z pełną stanowczością powiedzieć; „PRZYSZEDŁ CZAS NA ZMIANY”!
Nastał odpowiedni moment, by uderzyć pięścią w stół i zrobić to co należy! To co jest słuszne! Koniec polityki na Górniku!
Niech POLITYCY zajmą się POLITYKĄ!
Władze miasta miastem!!!
Cierpliwie czekaliśmy na odpowiedni moment do rozpoczęcia ofensywy i właśnie ten czas nastał. Z tej drogi nie ma już powrotu!
Z kibicowskim pozdrowieniem!
Torcida Górnik
TORCIDA GÓRNIK TO FANATYCY!!!
Nie politycy i słudzy carycy!!!
CDN.

źródło zdjęcia oraz cytatu: https://www.facebook.com/torcidagornik99/

Na pytanie w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Górnika Zabrza prezydent Mańka-Szulik odpowiedziała:

– Pytanie:

Niektórzy starają się zarzucać, że Górnika wykorzystuje Pani w celach politycznych…

– Odpowiedź prezydent Zabrza:

Proszę mi wierzyć, że gdyby te wszystkie pieniądze wydane na Górnika i stadion wykorzystać politycznie, to efekt wyborczy byłby znacznie lepszy. Górnik ma kibiców nie tylko w Zabrzu. Wielu z nich nie może głosować. Uważam jednak, że pomimo głosów krytycznych klub jest wartością tego miasta i regionu. Trzeba o niego dbać. Nie robię tego dla efektu politycznego. Proszę zwrócić uwagę, że moi koledzy prezydenci w Chorzowie, Sosnowcu, czy Katowicach wygrywają wybory, a kluby z tych miast, z piękną przecież historią, nie grają w ekstraklasie. Głosy kibiców i miłośników sportu są ważne, ale nie decydujące. I nie dla głosów i poklasku zajmuję się Górnikiem.

Cytowane fragmentu wywiadu pochodzą ze strony: gornikzabrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

„Dzień Pszczół” w ogrodzie botanicznym w Zabrzu

W niedzielę 07.08.2022 zapraszamy do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu na „Dzień Pszczół”. W ramach wydarzenia odbędą się wystawy oraz wiele ciekawych paneli z prelekcjami pszczelarzy. W programie wydarzenia znajdą się spotkania z ekspertami w dziedzinie pszczół i pszczelarstwa oraz warsztaty interesujące zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych pasjonatów pszczelego świata. Impreza rozpocznie się […]

Read More

Skwer na Helence oddany do użytku

Na ulicy Jordana w zabrzańskie dzielnicy Helena powstał skwer wraz z nowymi miejscami parkingowymi, których jak wiadomo brakuje. Inwestycja oddana już od użytku dotyczyła dokładnie: – powstanie 25 miejsc parkingowych – wybudowanie chodnika – montaż oświetlenia solarnego – ławki, kosze, a także stojaki na rowery – zasadzenie i rewitalizacja i odnowienie trawników Inwestycja była zainicjowana […]

Read More

Akcja „Motocykl” zabrzańskiej policji

Wczoraj na ulicach Zabrza policjanci przeprowadzili akcję „Motocykl”. Podczas operacji skontrolowano 41 kierowców motocykli. W sumie ujawniono 9 wykroczeń popełnionych przez kierowców dwutorowych Wczoraj na drogach Zabrza odbyła się akcja policyjna pod nazwą „Motocykl”. Pogoda była dziś dość sprzyjająca, więc wielu kierowców zdecydowało się na podróż motocyklem. W trakcie działań Wydział Ruchu Drogowego z Zabrza […]

Read More