KKS Zabrze umacnia się na podium - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

KKS Zabrze umacnia się na podium

Cenne zwycięstwo odniosła kobieca drużyna piłkarska KKS Zabrze w II lidze. Zabrzanki zmierzyły się  u siebie z drużyną LKS Plon Błotnica Strzelecka, która zajmuje obecnie ósmą lokatę w tabeli. Od  pierwszej minuty spotkania to gospodynie częściej zagrażały bramce gości, choć brakowało dokładnego wykończenia w wielu korzystnych sytuacjach. Pierwszą bramkę dla gospodyń spotkania zdobyła Barbara Iwańska, która wpisała się na listę strzelców w 26. minucie. W 36 minucie meczu mogła paść bramka wyrównująca po prostopadłym podaniu do zawodniczki Błotnicy Magdaleny Truszczak , która wyszła sam na sam z zabrzańską bramkarką jednak góra była nasza golkipera. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.W drugiej odsłonie spotkania mecz nabrał większego tempa ku uciesze licznej zgromadzonej publiczności. W 60 minucie po rzucie rożnym w polu karnym z woleja trafia Joanna  Kęson, która zdobyła druga bramkę dla KKS-u. Zabrzanki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale zabrakło im skuteczności. Mecz zakończył się zwycięstwem KKS 2-0. Piłkarki KKS-u, które w ligowej tabeli zajmują 3. miejsce mają do rozegra do końca rozgrywek jeszcze trzy spotkania.

W przewie meczu  zabrzanki z okazji Dnia  Matki wręczyły kwiaty  mamom, które przybyły na to  spotkanie.