PGNiG Superliga: Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 26:31 (13:11) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PGNiG Superliga: Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 26:31 (13:11)

NMC Górnik Zabrze wywalczył w Szczecinie komplet punktów, jednak dopiero ostatnie dziesięć minut meczu zdecydowało o korzystnym rezultacie dla gości.

Na początku spotkania zabrzanie wywalczyli prowadzenie dwoma bramkami. W 22. minucie prowadzili już 11:7. Wtedy jednak gospodarze włączyli drugi bieg i po serii aż sześciu trafień bez odpowiedzi gości, Pogoń wygrała pierwszą połowę 13:11.

W drugiej odsłonie gry po trafieniach Sluijtersa i Sićki udało się zdobyć wyrównanie i mecz znów zaczął się od początku. Kolejne trafienia dały Trójkolorowym prowadzenie dwoma bramkami. Niestety, skuteczność nagle spadła, a gospodarze dzięki świetnej grze Pawła Krupy i waleczności Arkadiusza Bosego zdołali wyrównać 21:21. Zabrzanie w ostatnim kwadransie atakowali z każdej pozycji, co finalnie dało efekt w postaci wygranej.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 26:31 (13:11)

Sandra Spa Pogoń: Gawryś 1, Terekhov – Wąsowski 5, Horiha 3, Krupa 7, Bosy 1, Biernacki 1, Krysiak, Matuszak 3, Rybski 3, Fedeńczak 2. Trener: Rafał Biały Kary: 4 minuty (Horiha, Biernacki)

NMC Górnik: Galia – Bondzior 2, Daćko 5, Bis 1, Tomczak, Sićko 6, Łyżwa 2, Sluijters 8, Czuwara 1, Pawelec, Buszkow 2, Gogola, Kondratiuk 4. Trener: Marcin Lijewski Kary: 10 minut (Bis 2, Sićko 2, Kondratiuk)