Zabrzanki wygrały z Bielawą - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Zabrzanki wygrały z Bielawą

Piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego pokonały na własnym boisku beniaminka II ligi, zespół UKS Bielawianka Bielawa. Ale łatwo nie było.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Bielawianki. Po pierwszych 15 minutach zespół przyjezdny mógł prowadzić aż 4:0! Na szczęście żadna z przeprowadzonych akcji nie zakończyła się bramką. W 17 minucie został podyktowany rzut wolny dla gospodyń. Futbolówkę przed polem karnym ustawiła Roxana Fross, dograła prostopadle do wychodzącej Barbary Żelichowskiej, a dokładne dośrodkowanie po uderzeniu głową na bramkę zamieniła Simona Wrazidło! Stały fragment gry odmienił obraz spotkania. Zabrzanki stwarzały coraz większe zagrożenie na połowie przeciwniczek. Zespół gości nie poddawał się i ambitnie parł do wyrównania. W 40 minucie zawodniczka gości pokonała Klaudię Ledwoń po akcji z rzutu rożnego. W pierwszych minutach drugiej połowy oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 61 minucie bardzo mocny i groźny strzał z dalekiej odległości oddała Wioletta Dziółko, piłka o centymetry minęła bramkę. W 71 minucie zamieszanie w polu karnym przeciwniczek wykorzystała Lidia Florian, która po uderzeniu piłki głową mogła zdobyć bramkę; niestety futbolówka odbiła się od poprzeczki. Dwie minuty później zabrzański zespół wyszedł na prowadzenie za sprawą fantastycznej bramki Angeliki Czmok, która finezyjnym strzałem w samo okienko pokonała bramkarkę z Bielawy. Piłkarki KKS do ostatniej minuty nie dały wydrzeć sobie prowadzenia.

Po trzech ligowych kolejkach zabrzanki zdobyły 9 punktów, co daje im pierwsze miejsce w tabeli. Przed piłkarkami stoi jednak nie lada wyzwanie. W najbliższą niedzielę drużyna zmierzy się w meczu wyjazdowym z pretendentem do awansu – zespołem BTS Rekord Bielsko-Biała.

Agnieszka Pluskota (trenerka zabrzanek): Przespałyśmy pierwsze piętnaście minut spotkania. W tym czasie zespół Bielawianki mógł zdobyć prowadzenie. Nie ukrywam, że sprzyjało nam szczęście, ale i ono jest potrzebne w sporcie. Kulminacyjnym momentem był wykonany rzut wolny w 17 minucie, z którego zdobyłyśmy bramkę. Dziewczyny wróciły na dobre tory. Drużyna Bielawianki pokazała się z bardzo dobrej strony. Z pewnością jest to beniaminek, który może sprawić niespodziankę. Cieszę się, że po raz kolejny pokazałyśmy charakter i grałyśmy do końca. Był to mecz pełen emocji i niepokoju, z pewnością zapamiętam go na długo. Dobrze, że wszystko zakończyło się szczęśliwie dla nas.

Skład KKS Zabrze: Ledwoń – Czajkowska (50′ Jastrzębska), Fross, Kęsoń (78′ Iwańska), Milota (78′ Sypniewska) – Jaklowska (50′ Florian), Englisz, Żelichowska, Wrazidło – Czmok (85′ Dąbrowska), Dziółko Bramki: Wrazidło, Czmok Kartki: żółta – Wrazidło.