Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:0 (0:0). Trójkolorowi już nie są liderem - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:0 (0:0). Trójkolorowi już nie są liderem

Damian Zbozień w doliczonym czasie gry pozbawił Górnika punktów i pozycji lidera, którą stracił na rzecz Legii Warszawa.

W 18 minucie Górnik powinien prowadzić – Pavels Steinbors cudem wybił silny strzał autorstwa Łukasza Wolsztyńskiego. Po chwili w pole karne gospodarzy szarżował Szymon Żurkowski, ale został powstrzymany przez defensorów Arki. Później dominowali gdynianie, groźne sytuacje pod bramką Tomasza Loski stwarzali: Rafał Siemaszko, Luka Zarandia i Sergiej Kriwiec. Przed przerwą okazję bramkową miał z rzutu wolnego Rafał Kurzawa.

W 50 min. Kurzawa egzekwował rzut wolny po faulu na Żurkowskim, jednak obrońcy Arki nie mieli problemu z wyekspediowaniem piłki poza swoje pole karne. Zabrzanie konsekwentnie szukali szans przy stałych fragmentach gry. W 67 min. Kurzawa po raz kolejny wrzucał piłkę po rzucie wolnym, okazję miał Mateusz Wieteska, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Steinborsa. Siedem minut później rzut wolny miała Arka, dośrodkowywał Mateusz Szwoch, nikt jednak z jego kolegów nie sięgnął piłki w polu karnym. W 81 min. w dogodnej sytuacji znalazł się Rafał Siemaszko, a obrońcy Górnika mieli trochę pracy, dzięki czemu obyło się bez konsekwencji bramkowych. W odpowiedzi z bliskiej odległości na bramkę Arki strzelał Damian Kadzior. Steinbors był jednak bezbłędny. Arka i tak dopięła swego, przekuwając optyczną przewagę na gola. Stało się to w doliczonym czasie gry. Błąd Dani Suareza, wykorzystał wprowadzony wcześniej na boisko, Ruben Jurado. Hiszpan podał do Damiana Zbozienia, a ten dopełnił formalności. Zabrzanie stracili fotel lidera na rzecz Legii Warszawa, która wygrała w Gliwicach z Piastem (0:1).