Brawo Angulo! Górnik ograł Jagiellonię - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Brawo Angulo! Górnik ograł Jagiellonię

Górnik Zabrze pokonał w wyjazdowym meczu Jagiellonię Białystok 2:1 (0-0). Obie bramki w końcówce meczu zdobył  Igor Angulo. „Jaga” odpowiedziała trafieniem Karola Świderskiego.W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze Jagiellonii, a zawodnicy Górnika ograniczali się do sporadycznych ataków. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18. minucie gospodarze. Po strzale Frankowskiego poszybowała nad bramką gości. Z upływem czasu coraz śmielej atakowali jednak goście. W 31. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Żurkowski. Kilka minut później Żurkowski otrzymał podanie z prawej strony boiska i mimo asysty kilku piłkarzy Jagiellonii zdołał oddać piłkę niepilnowanemu Kurzawie, który plasowanym strzałem tuż przy słupku pokonał Pawełka. Wideoweryfikacja wykazała jednak, że Żurkowski przy odbiorze piłki faulował Ivana Runje i gol nie został uznany.

Po przerwie groźnie pod bramką Górnika. Świderski uciekł obrońcom i uderzył prosto w Loskę. Golkiper Górnika odbił strzał przed siebie, jednak szybko piłkę wybił jeden z obrońców. Kilka minut później ponownie „Jaga” miała szansę na bramkę, ale strzał Świderskiego zablokował plecami Żurkowski. Wreszcie w  81. minucie Igor Angulo wywalczył prowadzenie. Kurzawa na lewej stronie precyzyjnie zagrał do wbiegającego  Hiszpana, a ten strzałem z powietrza dał swojej drużynie prowadzenie. Zabrzanie poszli za ciosem. Chwilę później  Żurkowski dostał podanie w pole karne z prawej strony i zagrał do niekrytego Angulo, który po oszukaniu zwodem Grzyba bez problemów pokonał Pawełka. W 89. minucie „Jaga” przerwała kontrę Górnika na jego połowie, a Karol Świderski ładnym uderzeniem zza pola karnego dał swojej drużynie nadzieję na doprowadzenie do remisu. Mecz zakończył się wygraną Górnika.