III liga opolsko-śląska: Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów 2:2 (0:1) [ZDJĘCIA] - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

III liga opolsko-śląska: Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:2 (0:1) [ZDJĘCIA]

4 tysiące 795 widzów zasiadło na trybunach Areny Zabrze, by zobaczyć namiastkę Wielkich Derbów Śląska, rozegranych pomiędzy rezerwami Górnika Zabrze a pierwszą drużyną Ruchu Chorzów.

Po pierwszej połowie powinni prowadzić podopieczni trenera Marcina Prasoła, a na prowadzenie wyszli goście. Piotr Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego, a po chwili Mariusz Idzik uderzeniem zza pola karnego pokonał Dawida Kudłę. Po zmianie stron zabrzanie egzekwowali drugi rzut karny, tym razem podszedł do piłki Filip Bainović i już się nie pomylił. Rezultat podwyższył David Kopacz, ale po dwóch minutach Ruch odpowiedział golem Marcina Kowalskiego.

Prócz wymienionych, Kopacza, Kudły i Bainovića, spośród zawodników z pierwszego składu Górnika zobaczyliśmy w meczu rezerw: Szymona Matuszka i Michała Koja