PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Raków odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu w roli gospodarza. Zabrzanie wciąż nie potrafią złapać właściwego rytmu w meczach wyjazdowych.

Górnik zaczął nieźle – w 5 minucie Filip Bainović kapitalnie podał do Jesusa Jimeneza, a Hiszpan dopełnił formalności. W 18 minucie był już remis. Gola wyrównującego strzelił Sebastian Musiolik, a w roli asystenta wystąpił Petr Schwarz. W drugiej połowie gra z obu stron była przeciętna. Ale szczęście sprzyjało Rakowowi. W 82 minucie gospodarze egzekwowali rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Schwarz.