Nice I Liga: Do przerwy piekło, po przerwie niebo. Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze 2:4 (2:0) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Nice I Liga: Do przerwy piekło, po przerwie niebo. Stomil Olsztyn – Górnik Zabrze 2:4 (2:0)

Górnik znów zwycięski i do tego piekielnie skuteczny! Choć po pierwszej połowie meczu w Olsztynie wcale się na to nie zapowiadało.

Wynik dla gospodarzy w 12 minucie otworzył Jarosław Ratajczak, a osiem minut później Stomil prowadził już dwoma golami. Wynik podwyższył Japończyk Tsubasa Nishi. Po przerwie obraz gry nieznacznie uległ zmianie. Olsztynianie dążyli do podwyższenia rezultatu. Przebudzenie Górnika nastąpiło w 68 minucie, gdy kontaktową bramkę strzelił Rafał Kurzawa. Chwilę później dwa gole dołożył Hiszpan Igor Angulo. Już w doliczonym czasie gry, wynik ustalił Szymon Żurkowski.

Górnik z 46 punktami wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w I lidze, jednak od lokaty premiowanej awansem dzieli go raptem różnica czterech punktów. Finisz rozgrywek będzie bardzo emocjonujący.