PKO Ekstraklasa: KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0 (1:0) - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

PKO Ekstraklasa: KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Górnik Zabrze po słabym meczu przegrał z Zagłębiem, a bramki dla gospodarzy zdobywali: Damjan Bohar i Bartosz Białek.

W 18 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Erik Janża wyrzucał piłkę z autu, wychodzącego do niej Jesusa Jimeneza uprzedzili zawodnicy Zagłębia a formalności dopełnił Damjan Bohar. O grze Górnika w pierwszej połowie niewiele można było powiedzieć dobrego. Za komentarz wystarczy statystyka – lubinianie na bramkę Martina Chudego strzelali 12 razy. Zabrzanie w stronę bramki strzeżonej przez Konrada Forenca tylko raz.

Po przerwie zabrzanie byli nieco aktywniejsi względem akcji ofensywnych, głównie za sprawą Łukasza Wolsztyńskiego. Jednak po okresie wyrównanej gry, to Zagłębie zadało kolejny cios – w 60 minucie meczu rezultat podwyższył Bartosz Białek. W 75 minucie przytomna interwencja Chudego uratowała Górnika od utraty trzeciego gola – strzelał Filip Starzyński. Zagłębie jeszcze dwukrotnie mogło podwyższyć prowadzenie, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.