Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (0:1). Słowik bronił śpiewająco - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (0:1). Słowik bronił śpiewająco

Górnik objął prowadzenie po golu Michała Koja, wyrównał w drugiej połowie Arkadiusz Piech. W 87 minucie Igor Angulo nie wykorzystał rzutu karnego. Jakub Słowik obronił, zostają tym samym bohaterem meczu.

Zabrzanie objęli prowadzenie już w 7 minucie. Piłkarze Górnika egzekwowali rzut rożny, a  w polu karnym po dośrodkowaniu jako ostatni piłki dotknął Michał Koj, umieszczając ją w bramce Śląska. Konieczna jednak była konsultacja VAR, czy gol został zdobyty prawidłowo. Gospodarze po stracie bramki nie rzucili się jednak do huraganowych ataków, by odrobić stratę. Przeciwnie – to podopieczni Marcina Brosza byli częściej przy piłce. W pierwszej odsłonie gry aż dziewięć razy strzelali na bramkę strzeżoną przez Jakuba Słowika, w tym cztery razy celnie. W 36 minucie po wrzutce piłki z autu świetną okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Mateusz Wieteska, który z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza Śląska. Tuż przed przerwą Słowik instynktownie wybronił uderzenie Igora Angulo, któremu w tej akcji asystował Rafał Kurzawa.

W drugiej połowie Górnik nadal przeważał, świetne sytuacje na potęgę marnował jednak Igor Angulo. Tymczasem to wrocławianie doprowadzili do wyrównania, a sztuki tej dokonał w 66 minucie Arkadiusz Piech. W 87 minucie, po kolejnej konsultacji VAR, sędzia wskazał na 11 metr boiska. Marcin Robak odbił bowiem piłkę ręką w swoim polu karnym. Tyle że karny to jeszcze nie gol. Igor Angulo spudłował, a Jakub Słowik, który wybronił jego uderzenie, został bohaterem spotkania.