Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0:2 (0:2). Trójkolorowi coraz bliżej europejskich pucharów! - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 0:2 (0:2). Trójkolorowi coraz bliżej europejskich pucharów!

Gole Marcina Urynowicza i Damiana Kądziora dały Górnikowi trzy punkty w wyjazdowym meczu przeciwko „Miedziowym”. Było trzecie zwycięstwo Trójkolorowych z rzędu odniesione w delegacji.

W 7 minucie bramkarz gospodarzy, Dominik Hładun podał z pięciu metrów do Adama Matuszczyka, ale zawodnik Zagłębia zachował się dość niefrasobliwie, dał odebrać sobie piłkę, a Marcin Urynowicz dopełnił formalności. Zagłębie miało przewagę, częściej strzelało na bramkę strzeżoną przez Tomasza Loskę, ale było bardzo nieskuteczne. Lubinianie najlepszą okazję w I połowie mieli po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Filipa Starzyńskiego. Strzał kapitalnie wybronił Loska. W 34 min. Górnik zdobył drugiego gola. Asystą popisał się Daniel Smuga, a bramkę strzelił Kądzior.

W drugiej odsłonie gry Zagłębie chciało za wszelką cenę wyrównać. Przewagę oddaje aż 11 strzałów w kierunku bramki Górnika. Świetnie bronił jednak Loska. Ostatecznie Górnik zdołał utrzymać prowadzenie i z kolejnej delegacji przywiózł komplet punktów.