Napisane przez 11:40 am Ważne w mieście

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków.

Podczas niedzielnej kontroli na ulicy Charlesa de Gaulla, funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę kierującego BMW. Kierowca nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale także zdecydował się na wyprzedzanie innego samochodu w miejscu niebezpiecznym – na przejściu dla pieszych. Jego prędkość wynosiła 102 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. Za te wykroczenia 19-latek został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Niebezpieczne zachowania na drodze, takie jak nadmierna prędkość, mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego jeszcze raz podkreślamy znaczenie ostrożnej i odpowiedzialnej jazdy. Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem dla każdego kierowcy.

źródło: Policja Zabrze

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij