6 porad na dopasowanie rozmiaru kasku motocyklowego z jakich warto skorzystać. Czym się kierować, wybierając nowy kask motocyklowy?

Decyzja o zakupie kasku motocyklowego powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Szczególną uwagę powinno się zwracać na jego rodzaju, zastosowane technologie, funkcjonalności i wygląd. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób dopasować rozmiar kasku motocyklowego? Z myślą o nich przygotowaliśmy poniższy artykuł. Zawiera on szereg przydatnych porad i wskazówek na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Właściwy dobór rozmiaru kasku motocyklowego – o czym należy pamiętać?

Wszyscy producenci kasków motocyklowych oferują je w bardzo różnorodnych wersjach rozmiarowych. W wielu przypadkach zakres rozmiarów jest niezwykle rozbudowany. Dzięki temu użytkownicy kasku mają pewność, że będzie on idealnie dopasowany do obwodu głowy. W sytuacji, gdy okaże się, że kask jest za mały, jazda będzie bardzo nieprzyjemna, dlatego decyzję odnośnie zakupu kasku motocyklowego trzeba podejmować w sposób bardzo przemyślany. Jazda w za małym kasku skutkuje uciskiem, bólem głowy a nawet otwarciami skóry.

Bardzo często popełnianym błędem jest też zakup zbyt dużego kasku motocyklowego. Kask, który bardzo łatwo wchodzi na głowę oraz nie uciska w żadnym miejscu, może wydawać się bardzo atrakcyjny. W sytuacji, gdy kaski motocyklowe w trakcie jazdy swobodnie zmieniają położenie, może to znacząco zmniejszyć poziom bezpieczeństwa motocyklisty w trakcie uderzenia. Źle dostosowany rozmiar kasku może sprawić nawet, że podczas wypadku zsunie się on z głowy, a co za tym idzie – użytkownik motocykla jest bardziej narażony na utratę zdrowia lub nawet życia.

Jak dobrać rozmiar kasku?

Właściwie dobrany rozmiar kasku to absolutnie najważniejszy czynnik, który gwarantuje bezpieczeństwo. W jaki sposób dobrać rozmiar kasku motocyklowego? W pierwszej kolejności powinniśmy zmierzyć obwód swojej głowy. Obwód głowy mierzy się z wykorzystaniem metra krawieckiego nad uszami, ponieważ tam głowa jest najszersza oraz mniej więcej 2-3 cm nad brwiami. 

Do pomiaru głowy warto poprosić o pomoc drugą osobę – wówczas zyskamy stuprocentową pewność, że przeprowadzony pomiar będzie prawidłowy. Uzyskany w ten sposób wynik powinniśmy następnie porównać z tabelą rozmiarów danego producenta kasków. Dzięki temu łatwo zweryfikujemy, jaki rozmiar kasku będzie pasował do naszej głowy.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę przy zakupie?

Kupując kask zwracajmy także uwagę na jego konstrukcję. Na rynku można znaleźć m.in. kaski otwarte, integralne, modułowe czy off-road. Każda z konstrukcji ma swoje wady i zalety, dlatego powinniśmy też pomyśleć o tym, jakie są nasze potrzeby.

Dobry kask musi zapewniać też optymalną wentylację, mieć wyściółki i podkładki nadające się do prania oraz lekką skorupę wyprodukowaną z wielowłóknowego kompozytu. Ważna jest także zintegrowana blenda przeciwsłoneczna. Jeśli będziemy pamiętali o wszystkich tych wskazówkach, wówczas zakupiony przez nas kask motocyklowy z pewnością zagwarantuje nam wystarczająco wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łaty dachowe i ich rola w trwałym pokryciu dachowym – sprawdź, dlaczego są aż tak ważne

Na pierwszy rzut oka wydają się niezauważalne. W rzeczywistości jednak są bardzo istotne dla trwałości i wytrzymałości konstrukcji dachowej. Mowa oczywiście o łatach dachowych. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci ich istotę. Dowiesz się m.in. tego, dlaczego są niezbędne i jaką rolę odgrywają w przypadku pokryć dachowych. W dalszej części podpowiemy Ci również, jakie łaty dachowe […]

czytaj więcej

Gdzie sprawdzi się kosz cargo 15 cm? Podpowiadamy, jak możesz go wykorzystać

Kosze cargo to rodzaj szafek, a w zasadzie ich wypełnienia. Na ogół wykorzystywane są w kuchni. Wykonuje się je z drutów pokrytych chromem i zabezpieczonych lakierem. Poruszają się po specjalnych prowadnicach. Dlatego można je bez problemu wysuwać i chować. Rozwiązanie to w dużej mierze zwiększa funkcjonalność melbi kuchennych. Najmniejsze kosze cargo mają zaledwie 15 cm […]

czytaj więcej

Obrazy na ścianę – czym kierować się przy ich wyborze? Praktyczne wskazówki

Obrazy na ścianę cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są rzeczywiście świetną ozdobą, która nadaje wnętrzu charakter. Jednak okazuje się, że ich wybór wcale nie jest sprawą prostą. Czym należy się w tym przypadku kierować? Co ma kluczowe znaczenie przy zakupie obrazu na ścianę? W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki – dzięki […]

czytaj więcej