Napisane przez 1:47 pm Ważne w mieście

65 lat ZSM: Uroczysta gala w Teatrze Nowym w Zabrzu

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Teatr Nowy w Zabrzu stał się w ubiegły piątek miejscem wyjątkowej uroczystości. Świętowaliśmy tam 65. rocznicę powstania Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (ZSM). Przy tej okazji, prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania dla ZSM, wręczając je bezpośrednio prezesowi spółdzielni.

Zaawansowana w latach, lecz pełna energii, ZSM cieszy się pozycją jednej z czołowych spółdzielni mieszkaniowych w kraju. Z ponad 15 tysiącami członków i mając w swym posiadaniu 214 budynków mieszkalnych oraz zaplecze handlowo-usługowe w sześciu sektorach administracji, ZSM dumnie stanowi filar zabrzańskiej społeczności.

W ciągu tych sześciu i pół dekady, ZSM nieustannie pracowała na rzecz podnoszenia standardów życia swoich członków. Było to możliwe dzięki licznym inwestycjom, takim jak termomodernizacja starych budynków czy unowocześnianie technicznej infrastruktury. Nie tylko inwestycje materialne są domeną tej spółdzielni. Dwa dynamicznie działające kluby spółdzielcze, „Pastel” oraz „Kwadrat”, świadczą o jej zaangażowaniu w rozwijanie działalności społeczno-kulturalnej.

Podczas jubileuszu nie zabrakło refleksji nad dokonaniami ZSM oraz spojrzenia w przyszłość. Te 65 lat nie tylko świadczy o historii i dorobku spółdzielni, ale również przypomina o jej kluczowej roli w życiu mieszkańców Zabrza. Wieloletnia tradycja i sukces ZSM to dowód na to, że stanowi ona trwały i ważny element naszego miasta.

Dzisiejsza uroczystość jest okazją do tego aby serdecznie podziękować i docenić wysiłek kilku pokoleń spółdzielców w naszym mieście, którzy przyczynili się od osiągania celów, rozwoju i budowania wspólnego dorobku naszej Spółdzielni  […]Dziękuję wszystkim, którzy na przestrzeni tych wielu lat obdarzyli nas zaufaniem i wsparciem. Dziś spoglądamy w przyszłość nie tylko w oczekiwaniu na to co w przyszłości się wydarzy lecz czekamy także na kolejne wyzwania jakie stoją przed nami – powiedziała podczas uroczystości prezes zarządu ZSM Teresa Krzysztof-Rybicka.

źródło: UM Zabrze

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Zamknij