Napisane przez 8:28 pm Ważne w mieście

87-latka z Zabrze oszukana metodą na „lekarza” – straciła 10 tyś zł

Ostatnio wśród mieszkańców naszego miasta znowu doszło do udanego oszustwa metodą „na lekarza”. Mimo ciągłych ostrzeżeń od Policji, seniorzy wciąż są narażeni na działania nieuczciwych ludzi. Tym razem ofiarą padła 87-letnia kobieta, która straciła 10 tysięcy złotych.

Zabrzańska seniorka w poniedziałek została oszukana na kwotę 10 tysięcy złotych. Fałszywy lekarz, kontaktując się z nią telefonicznie, przedstawił historię o zarażeniu jej zięcia bakterią legionelli. Twierdził, że terapia jest niezwykle droga i wymaga natychmiastowego finansowania. Kobieta uwierzyła w te kłamstwa, podając swoje dane kontaktowe. Niedługo potem osoba, podająca się za kuriera, odebrała od niej pieniądze.

UWAGA! OSTRZEŻENIE POLICJI!

Niebezpieczne techniki stosowane przez oszustów pozostają niezmienione od lat. W trakcie rozmów telefonicznych, oszuści często proszą ofiary o naciskanie różnych klawiszy, sugerując, że zostaną połączeni z kolejnym funkcjonariuszem, potwierdzającym autentyczność rozmówcy. Pomimo absurdalności takich działań, wielu ludzi daje się nabrać.

źródło: Policja Zabrze

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij