Napisane przez 7:33 pm Bytom

Bytom modernizuje infrastrukturę tramwajową dzięki dotacji z GZM

Bytom otrzymał finansowe wsparcie w wysokości 640 tys. zł od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na przebudowę skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Arki Bożka. Celem inwestycji jest usprawnienie ruchu tramwajowego linii nr 6, co znacząco skróci czas przejazdu.

Projekt zakłada szereg prac modernizacyjnych, które obejmą poszerzenie jezdni, przestawienie słupów oświetleniowych oraz przebudowę istniejących sieci sygnalizacji świetlnej, oświetlenia oraz infrastruktury elektroenergetycznej i wodociągowej. Całość działań jest odpowiedzią na rosnące potrzeby komunikacyjne miasta i dążenie do zwiększenia efektywności transportu publicznego.

Dzięki dotacji, której uzyskanie było możliwe dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, Bytom kontynuuje trend inwestycji w komunikację tramwajową, co jest widoczne również w poprzednich projektach, takich jak rozbudowa sygnalizacji świetlnej na 15 skrzyżowaniach drogowo-tramwajowych. Wartość ubiegłorocznego projektu wyniosła 1 mln 434 tys. zł i również została w całości sfinansowana z zewnętrznych środków metropolii.

Nowa inwestycja nie tylko przyczyni się do szybszego i bardziej komfortowego podróżowania tramwajami, ale także poprawi płynność ruchu drogowego, co jest kluczowe w kontekście rosnącej urbanizacji i zwiększającej się liczby mieszkańców Bytomia.

źródło i foto: UM Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij