Napisane przez 7:10 pm Bytom

Bytom: Promocja zdrowego żywienia wśród najmłodszych mieszkańców Bytomia

Projekt „Przedszkolaczek na tropie zdrowego żywienia” zakończył się sukcesem w dziewięciu bytomskich przedszkolach, przynosząc znaczące korzyści zarówno dla dzieci, jak i placówek. Zainicjowany w ramach lokalnej inicjatywy, program dostarczył nowoczesne sprzęty kuchenne i ogrodnicze, które już teraz służą do nauki o zdrowym odżywianiu oraz praktycznej edukacji kulinarno-ogrodniczej.

Wśród przedszkoli biorących udział w projekcie znalazły się m.in. Przedszkole Miejskie nr 2, nr 4, nr 8, nr 18, nr 30, nr 25, nr 52, nr 53 oraz nr 59. W ramach projektu każda z placówek została wyposażona w specjalistyczne urządzenia gastronomiczne, które obecnie są wykorzystywane do przeprowadzania zajęć edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia. Dzięki temu dzieci mają możliwość praktycznego poznawania zdrowych nawyków żywieniowych, co jest cenne w kształtowaniu prawidłowych postaw już od najmłodszych lat.

W Przedszkolu Miejskim nr 59, pod kierownictwem Aleksandry Klimkiewicz, już odnosi się korzyści z projektu poprzez cotygodniowe warsztaty „Mały Kucharzyk”. Podczas tych zajęć, najmłodsi uczą się samodzielnego przygotowywania zdrowych przekąsek, eksplorują nowe smaki i zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Oprócz tego, przedszkola organizują również spotkania z dietetykami, które są skierowane nie tylko do dzieci, ale i ich rodziców, co pozwala na wszechstronną edukację całych rodzin.

Inwestycja w edukację zdrowotną najmłodszych nie ogranicza się jednak tylko do kuchni. W ramach projektu, przedszkola zostały także wyposażone w programy komputerowe do planowania zdrowych jadłospisów oraz sprzęt do uprawy własnych warzyw i ziół w przedszkolnych ogrodach. To kompleksowe podejście, obejmujące zarówno teorię jak i praktykę, znacząco przyczynia się do rozwijania świadomości ekologicznej i zdrowotnej dzieci.

Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 379 tysięcy złotych, co zostało sfinansowane z lokalnego budżetu oraz przy wsparciu głosów 1128 mieszkańców, którzy poparli tę inicjatywę. Inwestycja ta pokazuje, jak lokalne działania mogą skutecznie przyczyniać się do poprawy jakości życia i zdrowia najmłodszych mieszkańców miasta.

źródło:
UM Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij