Napisane przez 7:21 pm Bytom

Bytom: Rozpoczęcie sezonu w Górnośląskich Kolejach Wąskotorowych – podróż w przeszłość w majowy weekend

Majowy weekend otwiera sezon na niezwykłe podróże w czasie, dzięki Górnośląskim Kolejom Wąskotorowym, które zapraszają na przejażdżki historycznymi pociągami. Już 1 maja, miłośnicy kolejnictwa oraz osoby poszukujące oryginalnego sposobu na spędzenie wolnego czasu będą mogli wyruszyć w podróż z Bytomia do Tarnowskich Gór. To wyjątkowa okazja, aby poczuć atmosferę minionych epok, podróżując tradycyjną spalinową lokomotywą oraz parowozem „Ryś”.

Ruszymy z dworca Bytom Wąskotorowy o 9.45, przejeżdżając przez malownicze okolice i zatrzymując się w kluczowych punktach regionu, jak Zabytkowa Kopalnia Srebra czy zalew Nakło-Chechło. W trakcie podróży pasażerowie będą mieli okazję do zwiedzania Izb Tradycji, gdzie o godzinach 12:00 i 15:00 odbywają się specjalne wycieczki z przewodnikiem, prezentujące bogatą historię i tradycje kolei wąskotorowych.

Dodatkowo, na stacji Bytom Karb Wąskotorowy od 11:30 do 16:30 otwarte będzie mini-muzeum oraz sklepik z pamiątkami, oferując eksponaty związane z historią i działalnością kolejnictwa w regionie. Bilety na przejazd dostępne są bezpośrednio u konduktora w dniu kursowania, a ceny uwzględniają różnorodne taryfy, dostosowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Pociągi wąskotorowe w Bytomiu są nie tylko formą transportu, ale przede wszystkim żywą lekcją historii i techniki, której działalność jest wspierana przez Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Organizacja ta, założona w 2003 roku, stawia sobie za cel ochronę dziedzictwa kolejowego i zapewnienie, aby kolej wąskotorowa w Bytomiu nadal cieszyła się zainteresowaniem i była dostępna dla przyszłych pokoleń.

źródło i foto: UM Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij