Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu w Parku im. Powstańców Śląskich

W minioną sobotę, tj. 22 kwietnia, w Parku im. Powstańców Śląskich w Zabrzu odbyła się pierwsza edycja Charytatywnego Zabrzańskiego Biegu na Niebiesko dla Autyzmu, zorganizowana w ramach ósmej edycji Kampanii „Niebieskie Zabrze” przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 41. Pod patronatem honorowym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wydarzenie zgromadziło ponad 300 zawodników.

Trasa biegu, wytyczona przez tereny zabrzańskiego Parku im. Powstańców Śląskich, składała się z trzech dystansów: 800 metrów, 2 i 6 kilometrów, które uczestnicy pokonywali zarówno biegiem, jak i marszem z kijkami Nordic Walking. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a zawodnicy z najlepszym czasem otrzymali okolicznościowe puchary.

Na czele Zabrzańskiego samorządu stali dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz przybyłych z różnych miast kraju.

Organizacja biegu dla autyzmu to piękny przykład na to, jak sport może służyć pozytywnym celom. Bieg stanowił świetną okazję do połączenia rywalizacji sportowej z działaniami charytatywnymi, ponieważ zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do zajęć dla dzieci dotkniętych autyzmem i innymi niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu. W ten sposób bieg miał nie tylko charakter rekreacyjny, ale także pomógł w propagowaniu idei charytatywnych i wsparciu ludzi z potrzebami specjalnymi.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu, rywalizacji z innymi oraz zdrowej zabawy. Jednocześnie udział w takim przedsięwzięciu wpłynął na wzrost świadomości społecznej dotyczącej potrzeby pomocy i wsparcia dzieci z autyzmem oraz innych niepełnosprawnościami.

Charytatywny Zabrzański Bieg na Niebiesko dla Autyzmu to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników, dając im szansę na czynny udział w pomaganiu innym.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej