Napisane przez 1:32 am Ciekawostki

Czy warto kupować swojemu czworonogowi żwacze wołowe dla psa?

Żwacze wołowe dla psa to popularna przekąska dla zwierząt. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym właściwie są żwacze. Okazuje się, że ssaki przeżuwające np. owce czy krowy mają w żołądkach komorę – żwacz. Mieszkają tam pierwotniaki czy baterie, które ułatwiają trawienie pokarmu zawierającego celulozę. Tym samym żwacze wołowe dla psa to po prostu suszone żołądki wołowe. Domowe czworonogi za nimi wręcz przepadają.

Żwacze wołowe dla psa – jakie są ich zalety?

Żwacze wołowe dla psa to przekąska, która ma naprawdę sporo zalet:

  • jest to niewątpliwie świetny gryzak zarówno dla szczeniaków, jak i starszych psów,
  • gryzienie żwaczy wołowych stanowi dla psich dziąseł swego rodzaju masaż,
  • regularne spożywanie żwaczy w przypadku psów pozwala na usuwanie kamienia nazębnego,
  • żwacze wołowe są lekkostrawne i niskokaloryczne, nie zawierają szkodliwych dodatków chemicznych czy konserwantów,
  • to przekąska pobudzająca apetyt, zawierająca liczne witaminy z grupy B,
  • żwacze wołowe dla psa usprawniają dodatkowo wszystkie procesy trawienne.

Żwacze wołowe dla psa w walce z koprofagią

Żwacze wołowe dla psa mogą przyjść z pomocą, gdy zwierzak cierpi na koprofagię. Oznacza to, że zjada swoje własne odchody lub odchody innych zwierząt. Zazwyczaj próbuje w ten sposób wzmocnić swoją florę bakteryjną i uregulować procesy trawienne.

Wołowe żwacze dla psa są dla niego nie tylko smaczną przekąską, ale i źródłem cennych bakterii. Wspomagają one funkcjonowanie układu trawiennego. Dzięki nim można skutecznie zwalczyć problem koprofagii. Zjadanie odchodów przez psa jest dla jego właściciela denerwujące. Dla samego czworonoga może być też niebezpieczne. Odchody zawierają bowiem nie tylko bakterie, ale i inne niepożądane składniki np. pasożyty.

Jedyną wadą żwaczy wołowych jest tylko ich intensywny, nieprzyjemny dla człowieka zapach. Za to psiaki za nim wręcz przepadają. Na szczęście przysmaki zawsze można dawać swojemu pupilowi na dworze np. po zakończonym spacerze.

 

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij