Napisane przez 1:31 am Ciekawostki

Czy wciąż warto wysyłać kartki imieninowe?

Wielu osobom wydaje się, że wysyłanie kartek imieninowych to relikt przeszłości. W końcu dzisiaj są SMS-y, wiadomości e-mail i jeszcze inne nowoczesne formy komunikacji. Jednak sporo ludzi wraca do tradycji i wysyła kartki imieninowe swoim bliskim. To piękny gest, bo napisane odręcznie życzenia są naprawdę wyjątkowe.

Jak to wszystko się zaczęło, czyli historia kartek pocztowych

Nie wszyscy wiedzą o tym, że historia kartek pocztowych zaczęła się w XIX wieku. Pierwszą pocztówkę wysłał Thomas Sturrock w roku 1841. Początkowo kartki pocztowe wysyłano w kopertach. Dopiero po jakimś czasie wymyślono pocztówki z miejscem na adres. W Polsce wysyłanie kartek imieninowych i nie tylko stało się popularne pod koniec XIX wieku. Samo słowo “pocztówka” wymyślił pisarz Henryk Sienkiewicz.

Przez wiele lat wysyłanie kartek pocztowych było popularną formą przekazywania życzeń i komunikowania się z innymi osobami. Dzisiaj możliwości są o wiele większe. Istnieją telefony komórkowe i laptopy z dostępem do internetu. Jednak kartki imieninowe czy urodzinowe od jakiegoś czasu stopniowo wracają do łask. Powodów jest co najmniej kilka.

Dlaczego warto wysyłać swoim bliskim kartki imieninowe?

Wysłanie kartki imieninowej oznacza, że danej osobie rzeczywiście zależy na solenizantowi. Trzeba bowiem wybrać odpowiednią kartkę i samodzielnie wymyślić jakieś życzenia. Wymaga to więcej wysiłku niż wysłanie wiadomości SMS lub napisanie życzeń w mediach społecznościowych.

Wybór kartek imieninowych jest zresztą na rynku całkiem spory. Można więc bez problemu znaleźć taką, która będzie pasować do solenizanta. Wiele ciekawych propozycji oferuje np. sklep internetowy houseofpostcards.pl. Od razu można się zaopatrzyć w większą ilość pocztówek.

Kartkę imieninową można wysłać za pośrednictwem poczty lub potraktować ją jako dodatek do prezentu np. kwiatów czy pudełka czekoladek. Własnoręcznie napisane życzenia mają bowiem o wiele większą wartość niż te gotowe np. znalezione w internecie.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij