Napisane przez 6:14 pm Ciekawostki

Dewar do ciekłego azotu – cena i wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Ciekły azot znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Musisz jednak wiedzieć, że jego przechowywanie wymaga ściśle określonych warunków. W związku z tym warto wyposażyć się w naczynie Dewara. Gdzie i za ile można je kupić? Co jeszcze trzeba o nim wiedzieć? Wyjaśniamy!

Czym są naczynia Dewara?

Nie wiesz, czym tak naprawdę są naczynia Dewara? Otóż są to specjalne zbiorniki do magazynowania i transportowania ciekłego azotu. Najczęściej wykonuje się je z metalu i mają podwójne ścianki, pomiędzy którymi panują warunki próżni technicznej. Bardzo ważne są właściwości izolacyjne tych pojemników. Dzięki temu możesz mieć pewność, że ciekły azot długo nie utraci swoich właściwości.

Oprócz tego musisz mieć świadomość, że naczynia Dewara można podzielić na biologiczne i transportowe. Te pierwsze wykorzystuje się przede wszystkim do przechowywania materiału biologicznego zamrożonego w ciekłym azocie. Z kolei pojemniki transportowe służą zarówno do bezpiecznego przewozu ciekłego azotu, jak i długotrwałego magazynowania go.

Dewar do ciekłego azotu – cena

Planujesz kupić dewar do ciekłego azotu? Cena takich naczyń zależy przede wszystkim od ich pojemności oraz rodzaju. Dla przykładu, transportowy dewar do ciekłego azotu, który ma pojemność 6 l, kosztuje około 2 tysiące złotych. Natomiast za zbiornik 50-litrowy należy zapłacić 4 tysiące. Jeśli chcesz wyposażyć się w naczynia biologiczne, zapłacisz niecałe 1,5 tysiąca złotych za litrowy pojemnik i mniej niż 6 tysięcy złotych za zbiornik 50-litrowy. Obawiasz się, że nie będzie Cię na to stać? W takim razie możesz zdecydować się na naczynia używane. Pojemniki na ciekły azot z rynku wtórnego możesz kupić nawet za mniej niż tysiąc złotych.

Gdzie kupić naczynia Dewara?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wyposażyć się w naczynie Dewara? Wysokiej jakości pojemniki na ciekły azot znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://cryogen.pl/oferta. Dostępne tam dewary wyróżniają się doskonałą szczelnością, dzięki czemu nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo czy straty azotu. Wszystkie oferowane naczynia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Wybór pojemników jest naprawdę duży, nie brakuje różnych pojemności, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jak widać, dewary na ciekły azot są niezbędne do przechowywania tej substancji. Ich cena zależy głównie od rodzaju i pojemności. Alternatywą dla nowych pojemników są naczynia używane, które kosztują znacznie mniej.

Visited 56 times, 1 visit(s) today
Zamknij