Napisane przez 4:30 pm Rozrywka, Ważne w mieście

Dożynki Miejskie w Grzybowicach 2 września

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe święto plonów w Zabrzu! 2 września w malowniczych Grzybowicach z inicjatywy prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik, wspólnie z Radą Dzielnicy i lokalnymi rolnikami oraz ogrodnikami, rozpocznie się Zabrzańska Uroczystość Dożynek Miejskich.

Dzień zaczniemy o godz. 13.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie odbędzie się uroczysta msza. Po nabożeństwie przemkniemy kolorowym, pełnym energii korowodem ulicami dzielnicy, aż do stadionu przy ul. Traktorzystów. Tam, po tym jak starostowie dożynek wręczą bochen symbolicznego chleba prezydent Zabrza, na scenie zagoszczą wyjątkowi artyści. Czekają na nas występy takich gwiazd jak: Kabaret Zdolni i Skromni, urokliwe Claudia i Kasia Chwołka, energetyczne Duo Fenix, Maszkety, charyzmatyczna Karolina Trela oraz DJ Dyone.

Atrakcji jednak nie braknie! Oprócz koncertów, dla wszystkich zgromadzonych przygotowano liczne konkursy i zabawy. Najmłodsi będą mogli cieszyć się piana party, a dorośli z pewnością docenią zabawę taneczną z didżejem. A na sam koniec – spektakularny pokaz fajerwerków.

W tym roku dożynki wzbogaciły się także o dwa konkursy – rywalizować będziemy w kategorii najpiękniej przystrojonej posesji oraz pojazdu. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij