Napisane przez 11:07 pm Świętochłowice

Dwóch Gruzinów zostało zatrzymanych za kradzieże w świętochłowickich i chorzowskich sklepach

W ostatnim czasie świętochłowicka policja zatrzymała dwóch obywateli Gruzji pod zarzutem 5 kradzieży w sklepach znanej sieci obejmującej Chorzów i Świętochłowice. Wśród skradzionych towarów były artykuły spożywcze, chemia i kosmetyki o wartości ok. 15 tys. zł.

Świętochłowiccy kryminalni, prowadzący śledztwo w sprawie kradzieży sklepowej, zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 28 i 30 lat. Od stycznia br. dwóch mężczyzn współpracowało przy kradzieżach w supermarketach zlokalizowanych w Świętochłowicach i Chorzowie. Zdarzenia te zarejestrowały kamery monitoringu.

Korzystając z nieuwagi pracowników sklepu, złodzieje dokonali kradzieży asortymentu środków czystości, kosmetyków oraz artykułów spożywczych. Szacowana strata pieniężna wyniosła 15 000 zł. Cudzoziemcom, którzy zostali uznani za winnych kradzieży, grożą konsekwencje prawne. Usłyszeli 5 zarzutów i grozi im do 5 lat więzienia. Ponadto są zobowiązani do naprawienia wyrządzonej przez siebie szkody.

Niewykluczone, że Gruzini odwiedzali inne sklepy i korzystali z darmowych zakupów, jednak dopiero po dalszych badaniach śledczych okaże się czy to słuszne podejrzenia.

źródło: Policja Śląsk

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij