Napisane przez 10:55 pm Ważne w mieście

Ewakuacja i ocalenie w pożarze w Zabrzu

Policjanci z Komisariatu V Policji w Zabrzu – sierż. sztab. Sebastian Dziemba i mł. asp. Mateusz Stacherczak, zostali wezwani na miejsce pożaru, który wybuchł w trzypiętrowym budynku przy ul. Niepokólczyckiego. Po przybyciu na miejsce, mundurowi natychmiast rozpoczęli ewakuację mieszkańców, których było łącznie 20. Okazało się, że pożar wybuchł w mieszkaniu na pierwszym piętrze, a płomienie już objęły znajdującą się tam butlę z gazem.

Dzielnicowi, niezwłocznie zaczęli działać, aby uratować osoby poszkodowane w pożarze. Wynieśli także mężczyznę, którego mieszkanie było źródłem pożaru. Jak ustalono, przyczyną pożaru było zapomnienie o pozostawionej na gazie patelni z jedzeniem, przez co doszło do rozlania oleju i wybuchu pożaru.

Po ewakuacji mieszkańców i usunięciu butli z gazem, strażacy zdołali ugasić pożar. Właściciel mieszkania, w którym wybuchł pożar, został zabrany przez ratowników medycznych do szpitala na obserwację, jednakże nikomu nic poważnego się nie stało.

Działania policjantów i strażaków pozwoliły na szybką i skuteczną interwencję w sytuacji kryzysowej. W takich sytuacjach, szybka reakcja służb ratunkowych jest niezwykle ważna i może uratować życie wielu osób.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij