Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza na 20. rocznicę

Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza

W najbliższy majowy weekend do Zabrza ponownie zawita festiwal tańca ulicznego „(Nie) Łam się”. Już po raz dwudziesty organizatorzy gromadzą w tym mieście ponad 500 młodych tancerzy w wieku od 6 do 20 lat, tworząc niepowtarzalne wydarzenie.

W nadchodzącą sobotę, 27 maja, odbędzie się XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00 w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” mieszczącej się przy ulicy Wolności 406. Co ważne, wstęp na trybuny dla widzów jest całkowicie bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali rywalizację w różnych kategoriach, takich jak formacje, mini formacje, duety oraz walki taneczne solistów. Na scenie pojawią się zespoły i soliści reprezentujący Zabrze, Gliwice, Katowice, Chorzów, Knurów, Rudy Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Pyskowice, Tychy, Częstochowę, Kraków, Opole, Radom i Kielce. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć różnorodność talentów i stylów tanecznych z całego kraju.

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech blokach, uwzględniających podział wiekowy uczestników: dzieci w wieku 7-11 lat, juniorzy w wieku 12-15 lat oraz młodzież w wieku 16-20 lat. W ocenie występów wezmą udział renomowani tancerze i instruktorzy: Marta Mościcka z Wrocławia, Paweł Tolak z Warszawy oraz Dawid Mularczyk z Poznania. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie DJ HWR, natomiast poprowadzenie turnieju powierzone zostanie tancerzowi Pawłowi Szlingerowi.

Głównym organizatorem kolejnej edycji festiwalu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4 w Zabrzu, przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz Rady Rodziców przy OPP4 „CET”. Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Agata Zeliszek, nauczycielka Studia Tańca Ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu. Jej zaangażowanie i determinacja przyczyniają się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia, które stanowi doskonałą platformę dla młodych talentów tanecznych.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej