Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza na 20. rocznicę

Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza

W najbliższy majowy weekend do Zabrza ponownie zawita festiwal tańca ulicznego „(Nie) Łam się”. Już po raz dwudziesty organizatorzy gromadzą w tym mieście ponad 500 młodych tancerzy w wieku od 6 do 20 lat, tworząc niepowtarzalne wydarzenie.

W nadchodzącą sobotę, 27 maja, odbędzie się XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00 w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” mieszczącej się przy ulicy Wolności 406. Co ważne, wstęp na trybuny dla widzów jest całkowicie bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali rywalizację w różnych kategoriach, takich jak formacje, mini formacje, duety oraz walki taneczne solistów. Na scenie pojawią się zespoły i soliści reprezentujący Zabrze, Gliwice, Katowice, Chorzów, Knurów, Rudy Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Pyskowice, Tychy, Częstochowę, Kraków, Opole, Radom i Kielce. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć różnorodność talentów i stylów tanecznych z całego kraju.

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech blokach, uwzględniających podział wiekowy uczestników: dzieci w wieku 7-11 lat, juniorzy w wieku 12-15 lat oraz młodzież w wieku 16-20 lat. W ocenie występów wezmą udział renomowani tancerze i instruktorzy: Marta Mościcka z Wrocławia, Paweł Tolak z Warszawy oraz Dawid Mularczyk z Poznania. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie DJ HWR, natomiast poprowadzenie turnieju powierzone zostanie tancerzowi Pawłowi Szlingerowi.

Głównym organizatorem kolejnej edycji festiwalu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4 w Zabrzu, przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz Rady Rodziców przy OPP4 „CET”. Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Agata Zeliszek, nauczycielka Studia Tańca Ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu. Jej zaangażowanie i determinacja przyczyniają się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia, które stanowi doskonałą platformę dla młodych talentów tanecznych.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

złodziej zabrze telefon

Poszukiwany mężczyzna: Policja w Zabrzu rozpoczyna śledztwo w sprawie kradzieży telefonu

Policjanci z Referatu do spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zaangażowani są w prowadzenie intensywnego postępowania w celu wyjaśnienia kradzieży telefonu, do której doszło przy ulicy Trocera 50. W związku z tym, śledczy starają się ustalić tożsamość podejrzanego mężczyzny, którego wizerunek uwieczniono na zdjęciu. W związku z trwającym dochodzeniem, funkcjonariusze zwracają się do społeczności […]

czytaj więcej
Kopalnia Guido - poziom 320

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza nagrodzone Godłem „Teraz Polska”

Dwa należące do zabrzańskiego muzeum obiekty z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Dziś ogłoszono decyzję kapituły konkursu “Teraz Polska”. Obiekty należące do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu znalazły się tym samym w gronie najlepszych polskich produktów i usług. Organizowany od ponad 30 lat konkurs Godłem “Teraz Polska” najlepsze na krajowym rynku produkty i usługi. Godło to jest […]

czytaj więcej

Zabrze dołącza do globalnej inicjatywy Bundesligi: Zrewitalizowane boisko dzięki wsparciu Lukasa Podolskiego

Zabrzańskie boisko przy ulicy Gdańskiej 40D zostało trwale uwiecznione na mapie Niemieckiej Bundesligi. To rezultat ambitnego projektu revitalizacji, znanego jako Bundesliga Common Ground, który z powodzeniem wprowadził podobne przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku i Niemczech. Wczoraj Zabrze jako pierwsze miasto w Polsce dołączyło do tej prestiżowej inicjatywy. Podczas uroczystego otwarcia nowej infrastruktury sportowej […]

czytaj więcej