Napisane przez 9:51 am Ważne w mieście

Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza na 20. rocznicę

Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza

Festiwal tańca ulicznego (Nie) Łam się powraca do Zabrza

W najbliższy majowy weekend do Zabrza ponownie zawita festiwal tańca ulicznego „(Nie) Łam się”. Już po raz dwudziesty organizatorzy gromadzą w tym mieście ponad 500 młodych tancerzy w wieku od 6 do 20 lat, tworząc niepowtarzalne wydarzenie.

W nadchodzącą sobotę, 27 maja, odbędzie się XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00 w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” mieszczącej się przy ulicy Wolności 406. Co ważne, wstęp na trybuny dla widzów jest całkowicie bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali rywalizację w różnych kategoriach, takich jak formacje, mini formacje, duety oraz walki taneczne solistów. Na scenie pojawią się zespoły i soliści reprezentujący Zabrze, Gliwice, Katowice, Chorzów, Knurów, Rudy Śląskie, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Pyskowice, Tychy, Częstochowę, Kraków, Opole, Radom i Kielce. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć różnorodność talentów i stylów tanecznych z całego kraju.

Turniej zostanie przeprowadzony w trzech blokach, uwzględniających podział wiekowy uczestników: dzieci w wieku 7-11 lat, juniorzy w wieku 12-15 lat oraz młodzież w wieku 16-20 lat. W ocenie występów wezmą udział renomowani tancerze i instruktorzy: Marta Mościcka z Wrocławia, Paweł Tolak z Warszawy oraz Dawid Mularczyk z Poznania. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie DJ HWR, natomiast poprowadzenie turnieju powierzone zostanie tancerzowi Pawłowi Szlingerowi.

Głównym organizatorem kolejnej edycji festiwalu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4 w Zabrzu, przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz Rady Rodziców przy OPP4 „CET”. Inicjatorką i koordynatorką projektu jest Agata Zeliszek, nauczycielka Studia Tańca Ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu. Jej zaangażowanie i determinacja przyczyniają się do sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia, które stanowi doskonałą platformę dla młodych talentów tanecznych.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij