Napisane przez 12:35 pm Koncerty, Rozrywka, Ważne w mieście

Finał Zabrze Summer Festival 25.08: Kubańczyk, Smolasty, BRO

zabrze summer festival 2023

zabrze summer festival 2023

Zabrze Summer Festival ma za sobą dwie pełne emocji letnie noce, które rozpaliły serca lokalnych miłośników muzyki. Główne atrakcje stanowiły występy gwiazd disco-polo oraz sentymentalna podróż muzyczna do lat minionych. Ale to jeszcze nie koniec! Teraz, w napięciu wyczekujemy weekendowego muzycznego maratonu, który odbędzie się 25 i 26 sierpnia na parkingu C.H. Platan.

Już jutro na festiwalowej scenie usłyszymy dźwięki Kubańczyka, Smolastego oraz B.R.O. W sobotę natomiast zanurzymy się w rytmach Prisoners Show, Bueno Clinic oraz Michała Lazara. A dla tych, którzy pragną czegoś ekstra, przygotowano spektakularny pokaz laserów, aby w piękny sposób zakończyć festiwal.

Organizatorzy, oprócz występów znanych artystów, przygotowali całą gamę dodatkowych atrakcji. Całe rodziny będą miały okazję podziwiać umiejętności lokalnych talentów muzycznych i tanecznych, wziąć udział w konkursach, a także odwiedzić miasteczko rozrywki i gastronomiczne stoiska.

Rozpoczęcie każdego dnia festiwalowego zaplanowane jest na godz. 16:00.

Piątek przyniesie nam hip-hopową feerię. Zabrze zatrzęsie się od dźwięków Kubańczyka promującego hity takie jak „Ciuchy za drzwiami” czy „Szachy”. Następnie będziemy świadkami muzycznej mieszanki popu, rapu i R&B w wykonaniu Smolastego. A wieczór zakończy występ B.R.O, autora hitów jak „PowerBank” czy „Domek z kart”.

Sobota zapowiada się równie emocjonująco. Dzień rozpocznie Prisoners Show – dj’ski duet prezentujący niebanalne podejście do muzyki klubowej. Bueno Clinic z pewnością dostarczy mnóstwa energii swoimi energetycznymi setami, a Michał Lazar zaprezentuje swoje największe przeboje. W towarzystwie tych gwiazd wystąpią także Ro-Bee, Camillo, Dave, White, Max Kolankov, Chojrak i Ado.

Finałowy akcent festiwalu to laser show – efektowna prezentacja wizualna od Visual Sensation.

Pamiętaj, wejście na każdy koncert jest darmowe. Czekamy na Ciebie – bądź z nami i baw się do upadłego!

25.08.2028 – Program Zabrze Summer Festival

W pierwszy dzień imprezy, czyli w piątek 25.08.2023 na scenie pojawią się:

  • Kubańczyk
  • Smolasty
  • B.R.O

26.08.2028 – Program Zabrze Summer Festival

W drugi dzień imprezy, czyli w sobotę 26.08.2023 na scenie pojawią się:

  • PRISONERS SHOW
  • BUENO CLINIC
  • MICHAŁ LAZAR
  • Support: Ro-Bee, Camillo, Dave, White, Max Kolankov, Chojrak, Ado.

Zabrze Summer Festival – Gdzie, Kiedy, Bilety

Wydarzenie ma miejsce na parkingu centrum handlowego Platan w Zabrzu:

Adres: plac Teatralny 12, 41-800 Zabrze

25 sierpnia 2023 – piątek – start godzina 16:00

Bilety: wstęp wolny (bezpłatny) dla każdego!

Link Facebook do wydarzenia Zabrze Summer Festival 25-26.08.2023:

https://fb.me/e/1fpU6R20H

Mapka z lokalizacja:

Kim są artyści występujący na Zabrze Summer Festival w Zabrzu?

Kubańczyk koncert Summer Festival Zabrze

kubańczyk zabrze

źródło zdjęcia: instagram.com/kubanczyk.official/

Jakub Flas, szerzej rozpoznawany jako Kubańczyk, jest wschodzącą gwiazdą polskiego rapu i reprezentantem nowej fali artystów w tej scenie. Choć dla wielu jest rozpoznawalny jako ochroniarz znanej postaci z YouTube – Lorda Kruszwila, Kubańczyk zdobywa uznanie dzięki własnej, bogatej karierze muzycznej.

Rozpoczął swoją przygodę z YouTube’em w 2010 roku, ale dopiero dwa lata później zaczął tworzyć treści. Współpracował z postaciami takimi jak Lord Kruszwil czy Kamerzysta. Swoją muzyczną drogę ukoronował wydaniem debiutanckiego albumu „Cały ja” w 2020 roku, po którym nadeszła lawina kolejnych sukcesów. Kolejne albumy, takie jak „Młody kot” z 2021 roku czy „Dzień po dniu 2”, umocniły jego pozycję w środowisku. Jednak to nie koniec, bo w 2023 roku planuje premierę kolejnej płyty, z której pochodzą utwory takie jak „Ciuchy za drzwiami” czy „Szachy”.

Kubańczyk nie jest tylko raperem. Jego muzyczny talent objawia się także w roli dyrektora muzycznego, wokalisty i instrumentalisty. Jego pasję do hip-hopu podsycał Pawbeats, znany polski producent muzyczny. W repertuarze Kubańczyka można znaleźć takie hity jak „Lady Pank”, „Pegaz” czy „Spowiedź”. Jego artystyczna droga jest dowodem na to, że talent i ciężka praca mogą przynieść nieoczekiwane i spektakularne efekty.


Smolasty koncert Summer Festival Zabrze

smolasty zabrze

źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/smolasty/

Norbert Smoliński, znany szerzej jako Smolasty, to wielotwórca muzyczny o wyjątkowych osiągnięciach. Urodzony w 1995 roku w Warszawie, artysta ma za sobą bogate doświadczenie w branży muzycznej, koncentrując się głównie na gatunkach pop, rap i R&B.

Jako artysta Warner Music Poland od 2016 roku, Smolasty ma na swoim koncie kolaboracje z czołowymi wykonawcami sceny muzycznej Polski. Jego twórczość spotkała się z ogromnym zainteresowaniem w serwisach takich jak YouTube i Spotify, gdzie jego piosenki były odtwarzane setki milionów razy. Jednym z największych przebojów jest singiel „Duże oczy”, który zdobył podwójny status diamentowej płyty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Smolasty (@smolasty)

W swojej karierze Smolasty miał okazję eksplorować różnorodne inspiracje muzyczne. W młodości fascynował się rapem i funkem, co skutkowało założeniem funkowej grupy w czasach szkolnych. Później zaczął się inspirować muzyką lat 60. i 70., jak również twórczością artystów takich jak Chris Brown czy Omarion.

Jego debiut miał miejsce w 2014 roku, ale prawdziwy rozgłos zdobył w 2016, po podpisaniu kontraktu z Warner Music Poland. W latach kolejnych jego twórczość rosła w siłę, z singlami takimi jak „Uzależniony” czy „Fake Love”, które przyniosły mu wielokrotne certyfikaty.

Jego najnowszy album, „Almost Goat”, potwierdził jego pozycję w ścisłej czołówce polskiej sceny muzycznej. Szczególnym osiągnięciem z tego albumu był utwór „Herbata z imbirem”, który zdobył 3. miejsce na polskim Airplay w 2023 roku.

Biorąc pod uwagę jego imponującą karierę, nominacje do prestiżowej Nagrody Muzycznej „Fryderyk” oraz jego nieustanne dążenie do doskonalenia w dziedzinie muzyki, Smolasty bez wątpienia jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych artystów młodego pokolenia w Polsce.


B.R.O. koncert Summer Festival Zabrze

bro zabrze

źródło zdjęcia: https://www.instagram.com/browwa/

Jakub Birecki, znany szerzej jako B.R.O, jest wybitnym polskim raperem i producentem muzycznym, urodzonym 24 kwietnia 1992 roku w Warszawie. Swoją muzyczną drogę rozpoczął w 2009 roku, debiutując nielegalem „Univers Story”. Kolejne lata przyniosły za sobą ważne wydawnictwa artysty, takie jak „Next Level”, „Next Seven” oraz mixtape „Zabójcza B.R.Oń” stworzony we współpracy z DJ-em Tuniziano. Współpracował z renomowaną wytwórnią Wielkie Joł, choć ostatecznie związał się z Urban Rec, która zaoferowała mu korzystniejsze warunki.

W 2013 roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy szeroko dostępny album „High School”, który zdobył trzecie miejsce na polskiej liście przebojów OLiS. Album doczekał się wielu teledysków, promujących kolejne hity. Mimo różnorodnych opinii krytyków, B.R.O kontynuował swoją muzyczną drogę, co zaowocowało wydaniem minialbumu „MemoryLine” w tym samym roku oraz albumu „Next Level 2” w 2014 roku.

Jednak muzyka to nie jedyna pasja Jakuba. W młodości marzył o karierze piłkarskiej, trenując w juniorskich drużynach Polonii Warszawa. Niestety, wymagania fizyczne postawione przez trenera Młodej Ekstraklasy sprawiły, że Birecki postanowił zawiesić buty na kołku i całkowicie poświęcić się muzyce. Jedno jest pewne, B.R.O z sukcesem łączy pasje muzyczne z inspiracją sportową, tworząc unikatowy klimat w polskim rapie.

 

 

Visited 30 times, 1 visit(s) today
Zamknij