Napisane przez 2:01 pm Gliwice, Pyskowice, Z regionu

Gliwice: Nieudany napad na przystanku autobusowym – Sprawcy zostali szybko schwytani

W czwartek, 9 marca, pyskowiccy stróże prawa otrzymali zgłoszenie od 50-letniego mężczyzny, który padł ofiarą napadu na przystanku autobusowym. Pokrzywdzony został zaczepiony przez parę, która zażądała wydania portfela pod groźbą pobicia. Sprawcy ukradli mu kartę do bankomatu, 20 złotych, papierosy i zapalniczkę. Jednak ich łupem długo się nie cieszyli.

Policjanci natychmiast rozpoczęli śledztwo, które doprowadziło do wytypowania i namierzenia przestępczej pary. 27-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut rozboju.

W sobotę prokurator sporządził wniosek o tymczasowe aresztowanie, które zostało zastosowane wobec mężczyźny. Kobieta podejrzana o współudział w przestępstwie pozostanie pod dozorem policji w czasie trwania postępowania.

Sprawcy napadu z pewnością nie unikną surowych konsekwencji. Przestępstwo rozboju, czyli kradzież z użyciem groźby lub przemocy, jest traktowane bardzo poważnie i stanowi przedmiot surowego ścigania ze strony policji oraz sądów.

Warto pamiętać, że rejon podległy gliwickiemu garnizonowi cieszy się bardzo wysokim poziomem wykrywalności przestępstw. W ubiegłym roku wyniósł on aż 92 procent. Przypominamy, że popełnienie przestępstwa nigdy nie opłaca się, ponieważ w końcu sprawcy muszą się liczyć z odpowiedzialnością karnej.

źródło: Policja Gliwice

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij