Napisane przez 6:57 pm Gliwice

Gliwice stawiają na zieloną energię: Ostatnia szansa na dofinansowanie

Gliwice intensyfikują swoje działania na rzecz ekologii, ogłaszając ostatnią szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach projektu „Zielona energia w Gliwicach”. Program ten, wspierany przez Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, oferuje mieszkańcom miasta możliwość uzyskania wsparcia finansowego na instalację mikroinstalacji OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Nabór wniosków trwa do 8 grudnia do godziny 15:00.

Celem inicjatywy jest poprawa jakości powietrza w Gliwicach poprzez ograniczenie emisji CO2 i pyłu PM10. Projekt zakłada dofinansowanie montażu różnych typów instalacji OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz systemów magazynowania energii. W zależności od rodzaju instalacji, mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych, z maksymalną kwotą wsparcia sięgającą nawet 102 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać właściciele lub współwłaściciele nieruchomości jednorodzinnych w Gliwicach. Po złożeniu wniosku i wyborze wykonawcy, mieszkańcy będą mogli ubiegać się o refundację poniesionych kosztów. Projekt będzie realizowany do 30 września 2025 r., jednak jego kontynuacja zależy od zawarcia umowy o dofinansowanie projektu ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego.

To ważny krok w kierunku transformacji energetycznej Gliwic i promowania zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu programowi mieszkańcy mają szansę przyczynić się do poprawy środowiska, jednocześnie obniżając swoje rachunki za energię.

źródło: um gliwice

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij