Napisane przez 2:55 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Zniszczone samochody na Osiedlu Obrońców Pokoju – interwencja policji

Mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju zgłosili wandalizm swoich samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy. Zniszczenia obejmowały karoserię oraz lusterka, a wstępne oszacowanie strat wyniosło niemal 6500 złotych. Mundurowi z „dwójki” natychmiast przystąpili do sprawy, zabezpieczając nagrania z monitoringu osiedlowego. Na nagraniu zarejestrowano młodego mężczyznę, który dopuścił się wandalizmu. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy, a po kilku dniach, dzięki zdobyciu istotnych informacji, zidentyfikowali go i potwierdzili jego tożsamość.

Po ustaleniu tożsamości podejrzanego policjanci zamierzali go zatrzymać, jednak 27-latek zdążył skontaktować się z komisariatem i umówić na przesłuchanie. Podejrzany usłyszał zarzuty popełnienia 6 przestępstw i 1 wykroczenia. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i wyjaśnił, że w chwili zniszczenia samochodów był nietrzeźwy, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego dopuścił się takiego zachowania.

Policjanci przekazali sprawę do sądu karnego, w którym 27-latek odpowie za popełnione przez siebie przestępstwa. Przypominamy, że kodeks karny przewiduje za umyślne zniszczenie mienia karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzeni będą mieli możliwość dochodzenia odszkodowań od sprawcy za poniesione straty.

źródło: Policja Gliwice

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij