Napisane przez 6:17 pm Ciekawostki

Jak dopasować wielkość sali konferencyjnej do wydarzenia?

Organizując konferencje, spotkanie biznesowe lub seminarium oprócz strony merytorycznej spotkania istotną kwestią jest dobranie odpowiedniej wielkości przestrzeni, aby każdy uczestnik mógł się czuć komfortowo.

Ważne jest również znalezienie takiej sali konferencyjnej, która zapewni nam wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia spotkania.

Sale konferencyjne w Warszawie czym się kierować podczas wyboru?

Rozmiar sali ma znaczenie i wpływa na komfort uczestników spotkania, dlatego niedopuszczalna jest sytuacja, w której dla gości zabraknie miejsc siedzących. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie liczby osób oraz dobór nieco większej sali. Większa przestrzeń zapewni gościom swobodę ruchu, a także przy dużej liczbie uczestników swobodę oddychania.

Podobnie jak rozmiar, układ sali jest ważnym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie i komfort pracy. Kameralne spotkania mogą odbywać się przy jednym długim stole, który pomieści wszystkich gości. Przy większych spotkaniach sale konferencyjne w Warszawie mogą zastosować układ teatralny, gdzie wszystkie miejsca zwrócone są w tę samą stronę do prowadzącego. Jeżeli spotkanie zakłada robienie notatek, idealnym rozwiązaniem będzie układ szkolny, który podobny jest do teatralnego z użyciem stołów. W zależności od typu spotkania i potrzeb organizatorów możemy również skorzystać z układu bankietowego, gdzie uczestnicy siedzą po kilka osób przy swobodnie rozstawionych stołach na sali.

Jak oszacować ile potrzebujemy miejsca dla gości?

Chcąc oszacować docelową wielkość sali konferencyjnej, powinniśmy wyznaczyć co najmniej trzy metry kwadratowe dla jednej osoby, dzięki temu zapewnimy swobodę ruchu uczestnikom spotkania. Każdy proponowany układ ma swoje zalety i wady, przy układzie w podkowę lub ustawieniu szkolnym mamy mniej miejsca do dyspozycji dla uczestników. Zapraszając duże grono osób na spotkanie, zaleca się skorzystać z układu teatralnego, który powinien zapewnić gościom więcej niż jeden metr kwadratowy powierzchni. Istotnym elementem spotkania są również wygodne krzesła, powinny być ergonomiczne i przyjazne dla kręgosłupa podczas długich godzin pracy siedzącej podczas konferencji.

Odpoczynek podczas spotkania

Ważnym elementem organizacji takiego spotkania jest dobór odpowiedniego miejsca, najlepiej blisko centrum. Jeżeli spotkanie odbywa się więcej niż jeden dzień, warto wybrać miejsce z salą konferencyjną, w którym dostępne są pokoje oraz restauracja. Spotkanie biznesowe można połączyć z relaksem i dobrą zabawą dlatego sale konferencyjne w Warszawie oferują swoim gościom przestrzeń klubową, basen, a także spa, gdzie każdy uczestnik będzie mógł się zintegrować z zespołem oraz przeżyć niezapomniane chwile. Dla osób lubiących ciszę i spokój powinniśmy znaleźć miejsce z ogrodem, gdzie odpoczną na świeżym powietrzu. Ostatnią bardzo ważną kwestią, którą powinniśmy się kierować podczas wyboru sali, jest parking, gdzie zmieszczą się samochody naszych gości.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Zamknij