Napisane przez 12:47 pm Ciekawostki

Jak zadbać o piękny uśmiech?

Piękny uśmiech jest świadectwem zdrowia, optymizmu i pogody ducha. Dodaje także pewności siebie i uroku, dlatego bez względu na wiek i okoliczności – dbałość o higienę jamy ustnej to nasz obowiązek. Wyniknąć z tego mogą tylko i wyłącznie korzyści dla urody i samopoczucia. Oto kilka podpowiedzi jak skutecznie zadbać o promienny uśmiech.

Nowoczesne szczoteczki do zębów dla każdego

Higiena jamy ustnej jest dziś łatwiejsza niż kiedyś. Elektryczne szczoteczki do zębów zrewolucjonizowały możliwości pielęgnacji zębów i dziś stanowią coraz powszechniejsze akcesorium. Warto podkreślić, że różnorodna oferta producentów pozwala każdemu znaleźć dla siebie odpowiedni typ. Bez trudu znajdziesz urządzenia przeznaczone dla dzieci i niemowląt. Pamiętaj, że dbałość o zęby mleczne procentuje w przyszłości – zapewnia prawidłowe ukształtowanie się zgryzu. Pełną gamę najnowocześniejszych urządzeń oferuje wyjątkowa marka PixieDent.

Podstawą prawidłowej higieny jamy ustnej, jest systematyczne usuwanie płytki nazębnej. To właśnie ona jest środowiskiem, które sprzyja namnażaniu bakterii. Te zaś odpowiadają za nieprzyjemny zapach z ust i uszkodzenia szkliwa. Najlepszym sposobem na idealnie czyste zęby każdego dnia, są szczoteczki soniczne. To urządzenie rozbija i usuwa wszelkie osady, nawet w trudno dostępnych miejscach. Aktywna piana wnika w przestrzenie międzyzębowe i pozostawia Twoje zęby w perfekcyjnym stanie.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybór szczoteczki sonicznej może przyprawić o zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, a każde daje różne możliwości. Skąd wiedzieć, która z nich będzie dla mnie najlepsza? Nieocenioną pomoc stanowią fachowe poradniki dostępne w internecie. Opisują one szczegółowo różnice między poszczególnymi urządzeniami i podpowiadają w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają. Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych.

Zwróć uwagę na warianty zaprogramowane przez producenta. Coraz więcej modeli dysponuje kilkoma sposobami pracy urządzenia. Oprócz standardowego, możesz wybrać tryb delikatny, który jest przydatny np. po zabiegach stomatologicznych lub w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego. Docenią go też osoby z problemem chorób przyzębia i nadwrażliwością. Możliwość regulacji prędkości sprawia, że w każdej sytuacji będziesz mieć pełną kontrolę i komfort podczas mycia zębów.

Białe zęby w radosnym uśmiechu

Każdy z nas pragnie ukazywać białe zęby w pięknym uśmiechu. To także jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ coraz częściej szczoteczki soniczne oferują tryb wybielający. To świetna wiadomość dla osób, które zmagają się z przebarwieniami i chcą domowym sposobem rozjaśnić swój uśmiech.

Pamiętaj, że efektywność nowoczesnych szczoteczek elektrycznych i sonicznych, opiera się na regularnej wymianie końcówek. To naturalne, że włosie szczoteczki ulega eksploatacji. Zużywające się włókna stają się  z czasem mniej skuteczne, dlatego producenci rekomendują wymianę co około trzy miesiące. Oryginalne końcówki Oral-B bez trudu znajdziesz w ofercie internetowych sklepów optycznych. Upewnij się, że będą one pasować do Twojego modelu urządzenia.

Kompleksowa ochrona zębów

W utrzymaniu zdrowych i pięknych zębów pomogą Ci preparaty dobrej jakości. Bardzo ważne są pasty do zębów,  które wzmacniają szkliwo i działają bakteriobójczo, dlatego zwracaj uwagę na zawartość fluoru. Niezbędne są także akcesoria czyszczące przestrzenie międzyzębowe. Polecamy do codziennego stosowania nici dentystyczne lub flossery. Idealnym dopełnieniem codziennego rytuału dla pięknego uśmiechu, będzie płyn do płukania jamy ustnej, który przedłuża działanie antybakteryjne i wspaniale odświeża oddech na długo!

Visited 57 times, 1 visit(s) today
Zamknij