Napisane przez 11:10 pm Koncerty, Rozrywka

Karnawał zwierząt Zabrze – koncert – bilety

Karnawał zwierząt Zabrze - koncert - bilety

Karnawał zwierząt Zabrze - koncert - bilety

Kiedy: 4 czerwca 2023 o godz. 13:00

Multikino, Gdańska 18 Zabrze

Bilety: Kup na KupBilecik.pl

Klasyczny koncert na żywo „Karnawał zwierząt” autorstwa Charlesa Camilla Saint-Saënsa łączy w sobie elementy wizualne prezentowane na ekranie kinowym z multimedialnymi efektami. Chociaż ten wyjątkowy spektakl skierowany jest głównie do dzieci w wieku szkolnym, nie ulega wątpliwości, że równie zachwyci on rodziców oraz dziadków. Znany romantyczny kompozytor, Charles Camille Saint-Saëns, pragnął się zrelaksować po trudnych doświadczeniach życiowych, co zaowocowało stworzeniem 14 miniatur, „fantazji zoologicznych” zatytułowanych „Karnawał zwierząt”. Z biegiem czasu cykl ten zyskał miano najbardziej rozpoznawalnego dzieła kompozytora. Każda z miniatur przedstawia inne zwierzę, które w rzeczywistości służy jako pretekst do ukazania wartości, relacji i słabości ludzkich. Koncert ten stwarza doskonałą okazję do kulturalnej edukacji najmłodszej publiczności!

Piotr Adam Nowak, założyciel i dyrektor artystyczny Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) oraz założyciel stowarzyszenia w Rzymie, które gromadzi znakomitych muzyków i solistów muzyki klasycznej, jest producentem tego wydarzenia. Koncert zostanie zaprezentowany przez muzyków Prestige Chamber Orchestra.

Program koncertu obejmuje:

– Marsz królewski lwa oraz wstęp
– Koguty i kury
– Kułany (azjatyckie osły)
– Żółwie
– Słoń
– Kangury
– Akwarium
– Postaci z długimi uszami
– Kukułka ukryta w głębi lasu
– Ptaszarnia
– Pianiści
– Skamieliny
– Łabędź
– Finał

Czas trwania spektaklu wynosi 50 minut (bez przerwy).

Organizatorem koncertu w Zabrzu są Piotr Adam Nowak Production oraz Copernicus Sp. z o.o. Wcześniejsze realizacje tego zespołu to m.in. Muzyczny życiorys Franka Sinatry, Freddie Mercury Rock Operowo, Whitney Houston Symfonicznie, Michael Jackson Symfonicznie, Abba – miłosna opowieść symfoniczna, The 3 Tenors & Soprano oraz wiele innych. Bilety można nabyć na: www.KupBilecik.pl

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij