Napisane przez 2:56 pm Ważne w mieście

Kierowca z 0,88 promilem alkoholu uderzył w słup podczas ucieczki przed policją

W poniedziałek rano na ulicy Rymera w Zabrzu doszło do dramatycznego pościgu drogowego, którego bohaterem był pijany kierowca. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji postanowili zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem marki Toyota. Jednak mężczyzna nie zareagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne nadane przez patrol i rozpoczął ucieczkę w kierunku Katowic, jadąc autostradą DTŚ. Mundurowi natychmiast podjęli dynamiczny pościg, który zakończył się w Rudy Śląskiej.

Tam 43-letni kierowca nie opanował swojego pojazdu i uderzył w słup informacyjny. Na miejsce przyjechała Straż Pożarna, która musiała wydobyć mężczyznę z rozbitego pojazdu. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierowca miał w organizmie 0,88 promila alkoholu.

To nie koniec konsekwencji dla pijanego kierowcy. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Policja apeluje do kierowców o rozwagę na drogach, a zwłaszcza o unikanie jazdy pod wpływem alkoholu. Każda ucieczka przed kontrolą to nieodpowiedzialne zachowanie, które może prowadzić do groźnych w skutkach wypadków.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij