Napisane przez 3:13 pm Ciekawostki

Lampy w ogrodzie – jakie aranżacje warto wziąć pod uwagę? Praktyczne wskazówki

Ogród jest wizytówką każdego domu. Nie da się ukryć, że zadbana przestrzeń przyciąga wzrok. Warto zaznaczyć, że obszar przed domem może prezentować się zachwycająco także po zmierzchu i to o każdej porze roku. Trzeba jednak zadbać o wprowadzenie do niego odpowiednich rozwiązań oświetleniowych. Jakie lampy w ogrodzie pozwolą Ci stworzyć aranżację marzeń? Czytaj dalej i dowiedz się, jakie są trendy!

Oświetlenie ogrodu – jak stworzyć nowoczesne aranżacje świetlne?

Oświetlenie wybierane do ogrodu powinno być dobrze przemyślane. Lampy muszą bowiem łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Jedną z opcji, która doskonale sprawdzi się w przestrzeni przed domem, są źródła światła LED. Są niezwykle wydajne i pozwalają cieszyć się mocnym światłem. Jego barwa jest przyjemna dla oka, a jednocześnie podkreśla piękno krzewów, drzew i ogrodowych dekoracji. Dużym atutem tego rodzaju oświetlenia jest też to, że jest bardzo uniwersalne – doskonale sprawdzi się więc o każdej porze roku. Pod tym względem wygrywa zdecydowanie z także popularnym ostatnio oświetleniem solarnym, które dobrze spełnia swoją funkcję głównie w miesiącach letnich.

Wybierając lampy do ogrodu, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien być solidny, wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych, zewnętrznych czynników. Upewnij się też, czy wybrane przez Ciebie oprawy mają odpowiednio wysoką klasę szczelności IP.

Z jakim oświetleniem w ogrodzie stworzysz funkcjonalną i efektowną aranżację?

Nowoczesne lampy do ogrodu mają różne formy. W modnej aranżacji nie powinno zabraknąć:

lamp stojących – mogą to być lampy słupkowe o oszczędnym, minimalistycznym designie,

lamp elewacyjnych – najlepiej umieścić je w pobliżu drzwi do domu,

lamp wiszących – sprawdzą się np. jako oświetlenie altany,

lamp dekoracyjnych – mogą to być girlandy żarówkowe czy ogrodowe kule LED.

Lampy stojące powinny być umieszczone wzdłuż ścieżek. Lampy dekoracyjne z kolei, czyli girlandy żarówkowe, kule lub wszelkiego rodzaju węże świetlne, mogą podświetlać elementy małej architektury czy pergole.

Nowoczesne lampy w ogrodzie – gdzie szukać inspiracji do stworzenia aranżacji marzeń?

Oświetlenie ogrodowe musi być nie tylko funkcjonalne, ale także designerskie. W poszukiwaniu modnych lamp odwiedź np. e-sklep NewLed. Znajdziesz tam oprawy wpisujące się zarówno w nowoczesną, jak i klasyczną stylistykę, dzięki którym stworzysz klimatyczną przestrzeń przed domem. Więcej aranżacyjnych wskazówek, które poruszają tematykę oświetlenia w trwającej obecnie chłodniejszej porze roku, czeka na Ciebie w poradniku dostępnym tutaj: https://www.newled.pl/oswietlenie-ogrodu-zimowego-poznaj-nowoczesne-aranzacje. Za pomocą odpowiednio dopasowanych lamp zewnętrznych sprawisz, że ogród stanie się przestrzenią wizualnie efektowną, ale zarazem przytulną i wygodną dla wszystkich użytkowników.

Visited 52 times, 1 visit(s) today
Zamknij