Napisane przez 3:08 am Ciekawostki

Małe zoo Zabrze

 

Zabrze, miasto pełne przemysłowej historii, skrywa w sobie miejsce, gdzie natura łączy się z pasją do zwierząt. Małe Zoo w Zabrzu to oaza spokoju dla rodzin, miejsce edukacji dla dzieci i prawdziwa atrakcja dla miłośników zwierząt.

Historia i powstanie Mini Zoo w Zabrzu

Założone z zamiłowania do zwierząt przez młodą dziewczynę przy wsparciu rodziny, Małe Zoo w Zabrzu rozpoczęło swoją działalność w dniu 28 Maja 2020 roku. Miejsce to jest dowodem na to, że marzenia mogą się spełnić, a pasja do natury może przynieść niesamowite rezultaty.

Charakterystyka i unikalność miejsca

Mimo miejskiej lokalizacji, Małe Zoo w Zabrzu przypomina wiejskie gospodarstwo. Jednak zwierzęta, które tam mieszkają, często pochodzą z zupełnie innych stron świata. To miejsce, gdzie można poczuć atmosferę prawdziwej przyrody, a jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwierzętach.

Zwierzęta w Mini Zoo

Od alpak, przez świnki wietnamskie, aż po egzotyczne gady – każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Zwierzęta są przyjazne i ciekawe świata, a dzięki przewodnikom można dowiedzieć się o nich wiele interesujących faktów.

Atrakcje i wydarzenia

Małe Zoo w Zabrzu to nie tylko zwierzęta. To także miejsce pełne atrakcji dla całej rodziny. Warsztaty rękodzieła, urodziny w otoczeniu zwierząt, kuligi czy nocowania ze zwierzętami to tylko niektóre z propozycji, które czekają na odwiedzających.

Informacje praktyczne

Przed wizytą warto zapoznać się z cennikiem oraz godzinami otwarcia, które można znaleźć na oficjalnej stronie Mini Zoo. Dla chętnych dostępne są także karnety roczne oraz możliwość zakupu pamiątek.

Opinie odwiedzających

Słowa uznania płyną ze wszystkich stron. Odwiedzający chwalą przede wszystkim kontakt z naturą, ale także profesjonalizm przewodników oraz różnorodność atrakcji.

Podsumowanie

Małe Zoo w Zabrzu to miejsce, które warto odwiedzić. To oaza spokoju w miejskim zgiełku, miejsce, gdzie można na chwilę zapomnieć o codziennych problemach i zanurzyć się w świecie natury. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie.

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Zamknij