Mecz Górnik Zabrze – Ruch Chorzów – Wielkie Derby Śląska 15.09.23

górnik zabrze ruch chorzów derby

Już 15 września (piątek) odbędzie się 122. edycja Wielkich Derbów Śląska. Górnik Zabrze podejmie na swoim terenie drużynę Ruchu Chorzów. Drużyna z Chorzowa, której trenerem jest Jarosław Skrobacz, w obecnym sezonie nie błyszczy – po 7 kolejkach ma na swoim koncie jedynie 6 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Wielkie Derby Śląska: Górnik Zabrze vs Ruch Chorzów – emocje, które trzeba przeżyć!

Nadchodzi jeden z najbardziej emocjonujących momentów w kalendarzu PKO Ekstraklasy – Wielkie Derby Śląska. Historia, tradycja i pasja stają się jednością, gdy Górnik Zabrze spotyka się z Ruchem Chorzów na boisku. Oto, co musisz wiedzieć przed tym wydarzeniem.

Historia spotkań

Wznowienie rywalizacji

Wielkie Derby Śląska to zawsze szczególne spotkania. Ostatnie ligowe spotkanie między Górnikiem a Ruchem miało miejsce 21 lutego 2016 roku. Chorzowianie pokonali rywali 2:0, a teraz, po latach przerwy, rywalizacja wraca na boisko.

Kiedy i gdzie

Mecz odbędzie się w piątek, 15 września, o godzinie 20.30 na Stadionie im. Ernesta Pohla. Klub z Roosevelta poinformował, że bilety na to wydarzenie zostały już wszystkie wyprzedane.

Brak kibiców przyjezdnych

Ze względu na trwające prace przy budowie czwartej trybuny na stadionie, kibice Ruchu Chorzów nie będą mogli uczestniczyć w meczu na żywo. Niemniej jednak stworzona zostanie specjalna strefa dla kibiców Ruchu w Chorzowie, gdzie będą mogli wspólnie oglądać starcie swojej drużyny.

Co czeka kibiców w dniach poprzedzających derby

Oprócz samego meczu, kibice obu drużyn mogą spodziewać się serii wydarzeń uprzedzających ten futbolowy święto. Wydarzenia te, od spotkań z piłkarzami, przez tematyczne wycieczki po stadionie, aż po specjalne projekcje filmów, mają na celu przygotować kibiców na ten emocjonujący pojedynek.

Czekające emocje

Z pewnością derby to nie tylko mecz, ale całe wydarzenie, które łączy kibiców, zawodników i całe miasta. Z obu stron czekają na nie z napięciem, a historia pokazuje, że rywalizacja ta zawsze dostarcza mnóstwo emocji.

Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Odpowiedź poznamy już w piątek. Niezależnie od wyniku jedno jest pewne – Wielkie Derby Śląska to niezwykłe święto piłkarskie, które zostaje w sercach kibiców

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej