Napisane przez 8:59 pm Ciekawostki

Na co zwrócić uwagę wybierając hosting?

Działalność wielu współczesnych firm nie jest już praktycznie możliwa bez wydajnie działającej strony internetowej. Aby Twoja witryna była widoczna w sieci, musisz wybrać dopasowany do jej potrzeb hosting. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy tej usługi.

Rozmiar przestrzeni dyskowej

Twój hosting musi być w stanie pomieścić pliki tworzące Twoją stronę internetową, czy też Twoją firmową pocztę e-mail. W związku z tym podstawowy parametr, na jaki należy zwrócić uwagę, to rozmiar oferowanej przestrzeni dyskowej. Dostępne są hostingi dające zarówno kilka, jak też nawet kilkadziesiąt, czy sto GB miejsca na dysku. Oceń, czego potrzebuje na obecnym etapie Twoja firma. Wybór hostingu ze zbyt małą powierzchnią dyskową będzie ograniczał rozwój oraz możliwości witryny, ze zbyt dużą natomiast może generować niepotrzebne koszty, ponieważ nie będziesz jej w pełni wykorzystywać. Dobrze też, aby dostawca dawał Ci możliwość opcjonalnego zwiększenia pakietów w przyszłości, gdy wzrosną Twoje potrzeby. Tani hosting stron, który spełni Twoje oczekiwania znajdziesz w Sprint Data Center.

Wydajność

Duża przestrzeń dyskowa nie wystarczy, jeżeli hosting nie będzie cechował się odpowiednią do Twoich potrzeb wydajnością, pozwalającą na jej bieżące obsłużenie. Niepoprawne dostosowanie tych parametrów może spowodować, że witryna nie będzie dostępna przy dużej liczbie zapytań czy też będzie wolno się ładować. Zwróć uwagę na to, jakie procesory są wykorzystywane na danym serwerze, a także na wielkość pamięci RAM, która jest częścią wybieranego przez Ciebie pakietu usług. Być może okaże się, że Twoja firma potrzebuje rozwiązania bardziej wydajnego, takiego jak np. serwery dedykowane z administracją.

Bezpieczeństwo

Twoja strona będzie obsługiwać zarówno dane Twojej firmy, jak też Twoich klientów. W związku z tym konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie tych informacji. Zobacz, z jakich rozwiązań korzysta dostawca w zakresie ochrony antywirusowej, czy też firewalla. Korzystnym rozwiązaniem będzie również automatyczny backup strony, z którego będziesz mógł skorzystać w przypadku awarii. W każdym momencie może ponadto dojść do nieprzewidzianych zdarzeń, w związku z którymi Twoja strona nie będzie dostępna dla klientów. Wina może leżeć zarówno po Twojej stronie, jak też po stronie administratora. Optymalnym rozwiązaniem dla użytkownika jest znalezienie usługodawcy, który zapewni całodobową obsługę supportu, który w razie potrzeby umożliwi natychmiastową interwencję i pomoże Ci przywrócić witrynę dla Twoich klientów.

Visited 27 times, 7 visit(s) today
Zamknij