Napisane przez 12:08 am Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Napastnik Górnika Zabrze Szymon Włodarczyk bohaterem wielkiego transferu

Górnik Zabrze Szymon Włodarczyk

Krążą plotki, że Szymon Włodarczyk odejdzie zimą z PKO BP Ekstraklasy. Jego imponujące umiejętności zwróciły uwagę czołowych europejskich klubów i wszystko wskazuje na to, że Górnik Zabrze będzie musiał się z nim rozstać przed końcem tego sezonu.

Fabrizio Romano zadeklarował niedawno w „Oknie transferowym”, że Włodarczyk przyciąga uwagę wielu europejskich klubów. Podobno skauci z Celtiku, Anderlechtu i Freiburga bacznie obserwują jego postępy. Krążyły plotki sugerujące, że 20-latek może dołączyć do Fenerbahce w najbliższej przyszłości. Górnik chce wykorzystać wygasający z końcem sezonu kontrakt 19-latka i nie będzie go przedłużał.

W bieżącym sezonie mierzący 1,91 metra prawonożny strzelił siedem goli w 15 meczach i jest trzeci na liście najlepszych strzelców. W reprezentacji Polski Włodarczyk przeszedł przez wszystkie juniorskie reprezentacje z wyjątkiem U20 i strzelił do tej pory 18 bramek w 30 występach. Wciąż trwa nominacja do kadry narodowej seniorów.

Transfermarkt szacuje wartość rynkową napastnika na 800 000 euro. W SC Freiburg mógłby zastąpić Nilsa Petersena, który latem prawdopodobnie odejdzie z klubu.

źródło zdjęcia: instagram.com/szymon__wlodarczyk/

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij