Napisane przez 8:32 pm Ważne w mieście

Nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zabrzu

W Zabrzu odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, zlokalizowanej w pasażu Areny Zabrze. Roboty budowlane, których wartość wyniosła prawie 5 mln zł, wykonała firma Mostostal Zabrze GPBP S.A. W ramach inwestycji powstało 46 pomieszczeń o łącznej powierzchni 719 m², wyposażonych w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

Nowa siedziba Centrum oferuje znacznie lepsze warunki terapii dla pacjentów, którzy wcześniej korzystali z usług placówki przy ul. 3 Maja. Pacjenci i ich opiekunowie mają teraz dostęp do parkingów i infrastruktury dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W Centrum można korzystać z profesjonalnych porad lekarskich i rehabilitacji medycznej, a także terapii sensorycznej, logopedycznej, psychologicznej i pedagogicznej.

Na wyposażenie nowej siedziby przeznaczono 452 000 zł, z czego ponad połowa pochodziła z budżetu Miasta Zabrze. Dzięki przeniesieniu ośrodka, podopieczni Centrum mają większe szanse na skuteczną rehabilitację. Obecnie z usług medycznych świadczonych w Centrum korzysta 882 dzieci z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz 300 dzieci z Programu zdrowotnego Miasta Zabrze.

źródło: UM Zabrze/ fot.Pawel JaNic Janicki

Visited 112 times, 1 visit(s) today
Zamknij