Napisane przez 7:26 pm Bytom

Pomóż dokończyć remont boiska PTS Rodło w Bytomiu – trwa zbiórka środków

W Bytomiu przy ulicy Sportowej 8, trwają intensywne prace nad nowym boiskiem treningowym dla Piłkarskiego Towarzystwa Sportowego Rodło. Obiekt ten, służący również do rozgrywania meczów w piłkę nożną sześcioosobową, jest obecnie przedmiotem zbiórki publicznej na portalu zrzutka.pl, która ma na celu sfinansowanie ostatnich etapów modernizacji, w tym instalacji oświetlenia i montażu wiaty stadionowej dla zawodników rezerwowych.

Historia klubu PTS Rodło Górniki sięga 1920 roku, kiedy to w ramach ruchu gimnastycznego „Sokół” zaczęto organizować zajęcia i gry zespołowe. Po zawirowaniach historycznych i zmianach granic, klub wznowił działalność tuż po II Wojnie Światowej jako Sportclub 1926 Friedrichswille, a następnie, w nowych realiach, jako Rodło Górniki.

W ramach ostatniego etapu modernizacji, boisko otrzymało nowe ogrodzenie i piłkochwyty. Dofinansowanie z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego i projektu „Razem dla Stolarzowic i Górnik” pozwoliło na rozpoczęcie prac. Zakończenie projektu zaplanowano na bieżący rok, a klub otrzymał już dotację miasta w wysokości 3 tys. zł.

Inicjatywa zbiórki to szansa dla lokalnej społeczności, by wspomóc swój klub i przyczynić się do rozwoju sportowego regionu. Wszystkie zebrane środki przeznaczone będą na dokończenie prac, które umożliwią klubowi dalsze funkcjonowanie i rozwój, oferując młodym sportowcom lepsze warunki do treningów i rozwoju swoich umiejętności.

źródło i foto: UM Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij