Napisane przez 2:59 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Portugalski pomocnik Filipe Nascimento dołącza do Górnika – podpisanie kontraktu

Filipe Nascimento dołącza do Górnika Zabrze

Filipe Nascimento dołącza do Górnika Zabrze

Filipe Guterres Nascimento, portugalski zawodnik związany już z Górnikiem Zabrze, jest nowym nabytkiem klubu. Zawodnik przeszedł do Czternastokrotnych Mistrzów Polski na zasadzie wolnego transferu, po zakończeniu kontraktu z Radomiakiem Radom, który wygasł 30 czerwca. W minionym sezonie zagrał w 13 meczach, strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Na początku stycznia doznał poważnej kontuzji kolana i wypadł z gry do końca rozgrywek.

Nascimento, który urodził się w 1995 roku w podlizbońskiej miejscowości Loures, rozpoczął swoją piłkarską karierę w Benfice Lizbona. Następnie trafił do Académico de Viseu, zespołu drugiej ligi portugalskiej, a później kontynuował karierę w rumuńskim CFR Cluj. Z tym klubem zdobył Puchar Rumunii. Później zawodnik występował w Dinamo Bukareszt, gdzie grał w Lidze Europy, Levskim Sofia oraz FC Politehnica Iași. W Radomiaku Radom pomógł drużynie z Mazowsza awansować do Ekstraklasy.

Nascimento jest defensywnym pomocnikiem, mierzy 175 cm wzrostu, a jego wiodącą nogą jest lewa. Znany jest z bardzo dobrej techniki oraz przeglądu pola. Nowy zawodnik Górnika przeszedł już testy medyczne oraz sprawnościowe i jest gotowy do gry pod wodzą trenera Jana Urbana.

Umowa zawodnika z Górnikiem Zabrze została podpisana 3 lipca 2023 roku i obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o rok. Warto odnotować, iż Filipe Nascimento będzie pierwszym Portugalczykiem występującym w barwach Górnika.

Filipe Nascimento dołączył do Górnika jako czwarte wzmocnienie drużyny tego lata. Wcześniej klub potwierdził już transfer Michala Sipľaka, Kryspina Szcześniaka i Lawrence’a Enalliego. Pomimo doznanej kontuzji i poważnej operacji kolana, zawodnik wrócił do pełnej sprawności i jest gotowy na nowy rozdział w swojej karierze.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij