Napisane przez 11:42 pm Ważne w mieście

Próbował przekupić policjantów kwotą 1500 zł

W czwartek 24-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów i grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna nie posiadał niezbędnego zezwolenia na posiadaną amunicję i usiłował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 1500 zł, by Ci odstąpili od czynności.

W czwartek samochód marki Ford zwrócił uwagę funkcjonariuszy z zabrzańskiej komendy, którzy patrolowali ulice Tarnogórską. Po przeprowadzeniu rutynowej kontroli kierowcy i pojazdu, policja podejrzewała, że coś jest nie tak z powodu zdenerwowania 24-latka. Po dalszych czynnościach funkcjonariusze odkryli w samochodzie amunicję myśliwską, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Próbując „załatwić” sprawę , 24-latek złożył policjantom propozycję – próbował ich przekupić kwotą 1500 zł w zamian za wypuszczenie go i zaniechanie działań prawnych.

Policjanci wykazali się dużą uczciwością i poinformowali mężczyznę, że właśnie przekupując ich, złamał prawo. Następnie został aresztowany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Plan przekupienia policji będzie 24-latka słono kosztować

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij