Napisane przez 8:19 pm Restauracje Zabrze

Restauracja Balaton Zabrze

restauracja balaton zabrze

Restauracja Balaton – wcześniej znana jako Teatralna, a po pożarze w 1964 r przekształcona na stałe w Restaurację Balaton z wiodącą kuchnią węgierską oraz śląską. Tradycyjne dania tj. Bogracz, placki z gulaszem mięsnym, zupa rybna węgierska oraz wiele innych to dania, które tworzone są na recepturach z lat 80tych. Dopełnieniem pysznych dań są wina węgierskie oraz polskie specjalnie do nich dobrane.

Obok tradycyjnych dań, w karcie „szef kuchni poleca” można znaleźć dania, które są nowościami specjalnie opracowanymi przez naszych zespół kucharski.

Goście wracają do nas po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach, aby poczuć smak ich młodości, powspominać i poczuć klimat tamtych lat. Odwiedzają nas ze swoimi wnukami, aby opowiedzieć im historia, która wydarzyła się w tym lokalu. Gościliśmy u nas największe znakomitości Zabrza i okolic, piłkarze Górnika, ich trenerzy, urzędnicy, prezydenci miast. Restauracja jest położona 500 m od Domu Muzyki i Tańca, więc często pojawiają się u nas artyści, którzy tam występują.

Wnętrza lokalu utrzymują klimat klasycznej restauracji z akcentami PRL, swobodna atmosfera oraz uprzejma obsługa pozwala odpocząć od zgiełku dnia codziennego i w spokoju zjeść smaczny posiłek. W niedziele natomiast obszerna sala pozwala na spotkania dużych grup zwłaszcza rodzin, warto zarezerwować stolik lub zamówić dania wcześniej, żeby w związku z dużym ruchem nie czekać na stolik lub jedzenie. Z dużej Sali mamy wyjście na taras z pięknym małym ogródkiem.

W restauracji znajduje się mała salka bankietowa, w której można zorganizować spotkania biznesowe lub przyjęcie na maksymalnie 22 osoby.

Duża sala za lustrami mieści 55 osób, a gdy połączy się ją z salą główną będzie to 120 osób. Organizujemy przyjęcia okolicznościowe: urodziny, chrzciny, rocznice, roczki, stypy oraz wesela (około 60-70 osób).

Menu uzgadniamy indywidualnie, aby każdorazowo dopasować dania do upodobać zamawiających, do przyjęć podchodzimy elastycznie i staramy się, aby każdy od nas wyszedł zadowolony i pojedzony.

Pracujemy nad tym, aby ceny naszych dań były rozsądne mimo pędzącej inflacji oraz szalonych wzrostów cen mediów i towarów.

Parking jest bezpłatny przy ulicy, oraz kilka miejsc prywatnych między budynkami.

Oprócz organizacji przyjęć w restauracji realizujemy również cateringi na zamówienie, grille, przerwy kawowe oraz lunche pracownicze.  Dania obiadowe można również zamówić na wynos i odebrać.

 

Dostawy ofertujemy przy zamówieniach powyżej 500 zł, uzgodnione wcześniej oraz koszt dostawy zależny od odległości.

Adres restauracji Balaton:

Ul. Brodzińskiego 2 w Zabrzu  – centrum Południe

Telefon – rezerwacje: 32 271 31 10

Telefon przyjęcia: 508 321 941

e-mail: restauracja@balaton.zabrze.pl

www.balaton.zabrze.pl

https://www.facebook.com/RestauracjaBalaton

Visited 323 times, 2 visit(s) today
Zamknij