Restauracja Balaton Zabrze

restauracja balaton zabrze

Restauracja Balaton – wcześniej znana jako Teatralna, a po pożarze w 1964 r przekształcona na stałe w Restaurację Balaton z wiodącą kuchnią węgierską oraz śląską. Tradycyjne dania tj. Bogracz, placki z gulaszem mięsnym, zupa rybna węgierska oraz wiele innych to dania, które tworzone są na recepturach z lat 80tych. Dopełnieniem pysznych dań są wina węgierskie oraz polskie specjalnie do nich dobrane.

Obok tradycyjnych dań, w karcie „szef kuchni poleca” można znaleźć dania, które są nowościami specjalnie opracowanymi przez naszych zespół kucharski.

Goście wracają do nas po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach, aby poczuć smak ich młodości, powspominać i poczuć klimat tamtych lat. Odwiedzają nas ze swoimi wnukami, aby opowiedzieć im historia, która wydarzyła się w tym lokalu. Gościliśmy u nas największe znakomitości Zabrza i okolic, piłkarze Górnika, ich trenerzy, urzędnicy, prezydenci miast. Restauracja jest położona 500 m od Domu Muzyki i Tańca, więc często pojawiają się u nas artyści, którzy tam występują.

Wnętrza lokalu utrzymują klimat klasycznej restauracji z akcentami PRL, swobodna atmosfera oraz uprzejma obsługa pozwala odpocząć od zgiełku dnia codziennego i w spokoju zjeść smaczny posiłek. W niedziele natomiast obszerna sala pozwala na spotkania dużych grup zwłaszcza rodzin, warto zarezerwować stolik lub zamówić dania wcześniej, żeby w związku z dużym ruchem nie czekać na stolik lub jedzenie. Z dużej Sali mamy wyjście na taras z pięknym małym ogródkiem.

W restauracji znajduje się mała salka bankietowa, w której można zorganizować spotkania biznesowe lub przyjęcie na maksymalnie 22 osoby.

Duża sala za lustrami mieści 55 osób, a gdy połączy się ją z salą główną będzie to 120 osób. Organizujemy przyjęcia okolicznościowe: urodziny, chrzciny, rocznice, roczki, stypy oraz wesela (około 60-70 osób).

Menu uzgadniamy indywidualnie, aby każdorazowo dopasować dania do upodobać zamawiających, do przyjęć podchodzimy elastycznie i staramy się, aby każdy od nas wyszedł zadowolony i pojedzony.

Pracujemy nad tym, aby ceny naszych dań były rozsądne mimo pędzącej inflacji oraz szalonych wzrostów cen mediów i towarów.

Parking jest bezpłatny przy ulicy, oraz kilka miejsc prywatnych między budynkami.

Oprócz organizacji przyjęć w restauracji realizujemy również cateringi na zamówienie, grille, przerwy kawowe oraz lunche pracownicze.  Dania obiadowe można również zamówić na wynos i odebrać.

 

Dostawy ofertujemy przy zamówieniach powyżej 500 zł, uzgodnione wcześniej oraz koszt dostawy zależny od odległości.

Adres restauracji Balaton:

Ul. Brodzińskiego 2 w Zabrzu  – centrum Południe

Telefon – rezerwacje: 32 271 31 10

Telefon przyjęcia: 508 321 941

e-mail: restauracja@balaton.zabrze.pl

www.balaton.zabrze.pl

https://www.facebook.com/RestauracjaBalaton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mąka & Oliwa Zabrze Wolności

Mąka & Oliwa – Włoska rodzinna restauracja było to rodzinne marzenie, które się spełniło i dnia 19.05.2023 została otwarta nasza restauracja. Specjalizujemy się w serwowaniu autorskiej pizzy w stylu „Neapolitańskim”. Nasza Pizzeria ma przytulny wystrój, wchodząc do niej uderza nas cudowna rodzinna atmosfera, oraz rustykalne dekoracje takie jak świeże kwiaty, klasyczne włoskie plakaty, obrazy jak […]

czytaj więcej
U Kelnerów Zabrze

Restauracja U Kelnerów Zabrze – Plac Warszawski

W samym sercu Zabrza, znajduje się restauracja o nazwie „U Kelnerów”, która zaczęła swoją działalność 17 października 2021 roku. To nie tylko miejsce, gdzie podniebienie może doznać niezapomnianych doznań kulinarnych, ale także prawdziwa uczta dla zmysłów i pasja zawodowych kelnerów, którzy są twórcami tego wyjątkowego miejsca. Restauracja „U Kelnerów” to prawdziwa oaza dla miłośników finezji […]

czytaj więcej
oficyna zabrze

Pub Oficyna Zabrze, restauracja – menu

adres: Wolności 211, Zabrze, Poland, 41-800 telefon: 786 115 618 e-mail: oficyna.zabrze@gmail.com facebook: https://www.facebook.com/oficyna.zabrze/ Oficyna w Zabrzu – wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o tych, którzy cenią smak wybornego piwa, przepyszną włoską pizzę i aromat świeżo zmielonej kawy. Dla miłośników dobrej muzyki i przyjemnej atmosfery, to miejsce stworzone z pasją. Ważne informacje: Rezerwacje: Oficyna przyjmuje […]

czytaj więcej