Napisane przez 7:12 pm Bytom

Specjalne soboty dla mieszkańców Bytomia – urząd otwiera drzwi poza standardowymi godzinami pracy

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Bytomia, Urząd Miejski kontynuuje inicjatywę otwierania swoich drzwi w wybrane soboty, umożliwiając załatwienie spraw urzędowych poza regularnymi dniami pracy. Najbliższa taka okazja nadarzy się 27 kwietnia, kiedy to od godziny 9:00 do 13:00 biura Wydziału Komunikacji oraz Wydziału Spraw Obywatelskich będą dostępne dla odwiedzających.

Podczas tej roboczej soboty mieszkańcy będą mieli szansę załatwić szereg spraw, w tym zarejestrować pojazd, wymienić lub odebrać stały dowód rejestracyjny, jak również zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu. Dostępne będą również usługi związane z prawem jazdy, w tym składanie wniosków na wymianę dokumentów oraz na wydanie międzynarodowego prawa jazdy.

Dodatkowo, w pokoju numer 116 mieszkańcy będą mogli składać wnioski o wydanie dowodu osobistego, a w pokoju numer 113 – odebrać dowód, zgłosić jego utratę lub zastrzec. Sprawy meldunkowe będą obsługiwane w pokoju numer 109.

Uwaga ważna dla wszystkich planujących wizytę – obsługa klienta będzie odbywać się na podstawie numerków pobranych z biletomatu lub wizyt umówionych online. Płatności za usługi będą przyjmowane wyłącznie kartą płatniczą przy stanowisku obsługowym.

Oprócz najbliższej soboty, Urząd Miejski w Bytomiu planuje kolejne dni otwarte w soboty, które odbędą się 25 maja oraz 29 czerwca, również w godzinach 9:00-13:00. To doskonała okazja dla tych, którzy w ciągu tygodnia nie mają czasu, aby osobiście odwiedzić urząd i załatwić niezbędne formalności.

źródło: UM Bytom

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij